Atrakcje Zakopane i okolica

Malowniczy krajobraz Zakopanego to nie jedyna zaleta, która z roku na rok przyciąga ogromną ilość turystów z całego świata. Niepowtarzalny góralski klimat, przepiękne stroje regionalne, pyszne jedzenie, góralski śpiew i taniec budzący zachwyt u wszystkich turystów wypoczywających w Zakopanem i okolicach.

Miasto Zakopane, a także pobliskie miejscowości organizują przeróżne imprezy, koncerty, a także spotkania. Nie brakuje również atrakcji rozrywkowych o każdej porze roku.

Zimowa pora roku oferuje mnóstwo wyciągów narciarskich o różnych stopniach trudności, dla początkujących i bardzo zaawansowanych narciarzy.

Latem, turyści bardzo chętnie odwiedzają baseny termalne, aby zrelaksować się po ciężkim i trudnym zdobywaniu szczytów górskich.

Przepiękne szlaki turystyczne, bajkowa otulina lasów Tatrzańskiego Parku Narodowego, niesamowita panorama Tatr, oczarują każdego z turystów, który zawita na Podhalu.


Retro Maniak - Muzeum zabawek w Zakopanem

Retro Maniak to idealne miejsce w Zakopanem dla miłośników zabawek, oldschoolowych komputerów i gier komputerowych w stylu retro. To miejsce, z pewnością zachwyci dzieci i dorosłych, przywołując sentymentalne wspomnienia przy dawce rozrywki, połączonej z nauką
Więcej

Jezioro Morskie Oko

Jezioro Morskie Oko to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych atrakcji turystycznych w regionie Podhala. Leżące u podnóża Tatr jezioro jest odwiedzane co roku przez setki tysięcy turystów.
Więcej

Beernarium w Zakopanem

Słowo „piwo” kojarzy się wszystkim głównie z popularnym trunkiem alkoholowym, tymczasem jest ono z powodzeniem wykorzystywane w pielęgnacji ciała, o czym można się przekonać, korzystając z usług Piwnego Spa na zakopiańskich Krupówkach.
Więcej

Zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce

Osoby, które poszukują w Zakopanem niecodziennej atrakcji, mogą zdecydować się na skorzystanie ze zjeżdżalni grawitacyjnej, znajdującej się na Gubałówce. Ta serpentynowa trasa do zjeżdżania, dostarczy mnóstwa frajdy, zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym turystom oraz mieszkańcom Podhala.
Więcej

Ruszyło Zakopiańskie Kino Teatralne 2020

Atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego popołudnia czy wieczoru w Zakopanem jest teatralne kino letnie. Już od początku lipca tego roku miasto Zakopane we współpracy z Krakowem, organizuje kina letnie dla mieszkańców i turystów.
Więcej

Heart by Amaro w Zakopanem

W dniu 1 lipca 2020 roku w dawnej Willi Marillior otwarto 5 gwiazdkowy Nosalowy Park Hotel & Spa. W tym kompleksie wypoczynkowym znajdzie się także autorska restauracja, sygnowana nazwiskiem jednego z najznakomitszych polskich szefów kuchni - Wojciecha Modesta Amaro
Więcej

Escape Room w Zakopanem

Jeśli szukasz miejsca na spędzenie czasu w niekonwencjonalny sposób, to Escape Room w Zakopanem, z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.
Więcej

Zabawa dla całej rodziny – Park Linowy Gubałówka

Wiele osób poszukuje możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. To doskonała forma relaksu i odstresowania się po ciężkim tygodniu nauki czy pracy. Idealnym sposobem na naładowanie akumulatorów jest pobyt w Parku Linowym Gubałówka.
Więcej

Quadami wokół Zakopanego

Jeśli znudziło Ci się zwyczajne chodzenie po górskich szlakach albo monotonne jeżdżenie kolejkami górskim, z pewnością doskonałą odmianą okaże się oglądanie krajobrazu na quadzie. Jest to pełne emocji zwiedzanie górskich terenów.
Więcej

Be Happy Sweet Art & Illusion Museum

Be Happy Sweet Art & Illusion Museum w Zakopanem to idealne miejsce na spędzenie czasu w twórczy sposób. Muzeum szczęścia, z pewnością będzie enklawą kreatywności dla miłośników zdjęć i dobrej zabawy.
Więcej

Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku

Jeśli chcesz zbliżyć się do dziejów Podhala, powinieneś odwiedzić Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Jest to miejsce zasługujące na uwagę ze względu na swoje ciekawe dzieje i istotne znaczenie dla miejscowej historii.
Więcej

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem

Tatrzański Park Narodowy słynie ze swojej pięknej natury. Oprócz walorów estetycznych miejsce to ma także wielką wagę edukacyjną. Idealnym pomysłem jest zatem odwiedzenie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, gdzie można zdobyć wiedzę na temat okolicznej przyrody.
Więcej