Atrakcje Zakopane i okolica

Malowniczy krajobraz Zakopanego to nie jedyna zaleta, która z roku na rok przyciąga ogromną ilość turystów z całego świata. Niepowtarzalny góralski klimat, przepiękne stroje regionalne, pyszne jedzenie, góralski śpiew i taniec budzący zachwyt u wszystkich turystów wypoczywających w Zakopanem i okolicach.

Miasto Zakopane, a także pobliskie miejscowości organizują przeróżne imprezy, koncerty, a także spotkania. Nie brakuje również atrakcji rozrywkowych o każdej porze roku.

Zimowa pora roku oferuje mnóstwo wyciągów narciarskich o różnych stopniach trudności, dla początkujących i bardzo zaawansowanych narciarzy.

Latem, turyści bardzo chętnie odwiedzają baseny termalne, aby zrelaksować się po ciężkim i trudnym zdobywaniu szczytów górskich.

Przepiękne szlaki turystyczne, bajkowa otulina lasów Tatrzańskiego Parku Narodowego, niesamowita panorama Tatr, oczarują każdego z turystów, który zawita na Podhalu.


Muzeum Oscypka w Zakopanem

Żywa lekcja historii połączona z pysznym jedzeniem – właśnie to czeka na wszystkich, którzy zechcą odwiedzić Muzeum Oscypka w Zakopanem. To wspaniałe miejsce pozwoli odbyć podróż historyczną i regionalną jednocześnie.
Więcej

Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa to wspaniałe miejsce dla osób, które kochają sporty zimowe i wypoczynek w górach. Znajdują się tam, zarówno atrakcje dla aktywnych, jak i miejsca pełnego relaksu.
Więcej

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Muzeum Tatrzańskie to historia sama w sobie. Zarówno sama instytucja, jak i eksponaty, które można w niej oglądać, to wspaniała lekcja dziejów i tradycji.
Więcej

Zespół Dworsko-Parkowy Kuźnice

W północnej części Doliny Bystrej, na terenie Zakopanego, znajdują się Kuźnice. To malownicze miejsce kojarzy się głównie z kolejką wiodącą wprost na Kasprowy Wierch. Tymczasem znajduje się tam także inna, piękna atrakcja, jaką jest Zespół Dworsko-Parkowy Kuźnice.
Więcej

Dom do góry nogami w Zakopanem

Jeśli szukasz czegoś ciekawego i rozrywkowego zarazem, dom do góry nogami w Zakopanem to idealny wybór! Możesz udać się tutaj zarówno sam, jak i z dziećmi – w każdej wersji będzie to świetna zabawa.
Więcej

Snowlandia Zakopane – wyjątkowe śnieżne atrakcje

Snowlandia to idealne miejsce w Zakopanem, dla wszystkich, którzy kochają śnieg i zabawy. Znajduje się tam mnóstwo śnieżnych atrakcji dla całej rodziny.
Więcej

Kino 7D Zakopane

Dla osób pragnących prawdziwych kinowych doznań, których nie można porównać z niczym innym, polecamy kino 7Dmax na Krupówkach w Zakopanem
Więcej

Figury Woskowe EXPO Krupówki

Wystawa figur woskowych na Krupówkach, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem. Można udać się tam niezależnie od pogody, jest to zatem idealna propozycja na dni, które nie nadają się na spacer po górach czy narty.
Więcej

Myszogród Zakopane – poznaj wyjątkowy świat myszek

Skorzystaj z magicznego przejścia w górnej części Krupówek, aby dostać się do wyjątkowego świata ponad 1000 malutkich myszek. Zobaczysz tam, na co stać te małe gryzonie, żyjące wśród bajkowych miejsc i obiektów.
Więcej

Akwanarium Zakopane- Podwodny Świat

Zakopane zazwyczaj kojarzy się wyłącznie z górami. Tymczasem, miasto to jest bogate także w inne atrakcje. Jedną z nich jest Akwanarium Podwodny Świat Zakopane, znajdujące się w pobliżu ulicy Powstańców Śląskich.
Więcej

Jaskinie Pawlikowskiego

Tatry to, nie tylko szczyty górskie, na które można się wspinać, ale również wspaniałe jaskinie, do wnętrza których można schodzić na ekscytujące wyprawy. Jedną z nich można odbyć do Systemu Jaskiń Pawlikowskiego.
Więcej

Skutery śnieżne – zimowa atrakcja Zakopanego

Planując urlop w Zakopanem lub w jego okolicach można skorzystać z wyjątkowej oferty, urozmaicającej pobyt turystyczny, w postaci niesamowitej, pełnej adrenaliny wycieczki skuterami śnieżnymi.
Więcej