Atrakcje Zakopane i okolica

Malowniczy krajobraz Zakopanego to nie jedyna zaleta, która z roku na rok przyciąga ogromną ilość turystów z całego świata. Niepowtarzalny góralski klimat, przepiękne stroje regionalne, pyszne jedzenie, góralski śpiew i taniec budzący zachwyt u wszystkich turystów wypoczywających w Zakopanem i okolicach.

Miasto Zakopane, a także pobliskie miejscowości organizują przeróżne imprezy, koncerty, a także spotkania. Nie brakuje również atrakcji rozrywkowych o każdej porze roku.

Zimowa pora roku oferuje mnóstwo wyciągów narciarskich o różnych stopniach trudności, dla początkujących i bardzo zaawansowanych narciarzy.

Latem, turyści bardzo chętnie odwiedzają baseny termalne, aby zrelaksować się po ciężkim i trudnym zdobywaniu szczytów górskich.

Przepiękne szlaki turystyczne, bajkowa otulina lasów Tatrzańskiego Parku Narodowego, niesamowita panorama Tatr, oczarują każdego z turystów, który zawita na Podhalu.

Zagroda Sołtysów w Jurgowie

Historia Zagrody Sołtysów sięga 1861 r. Wybudował ją pradziad ostatniego właściciela, Jakuba Sołtysa. W kolejnych latach domostwo dziedziczyli potomkowie rodziny. W 1982 r. zagroda trafiła pod opiekę Muzeum Tatrzańskiego, gdzie przeznaczono ją na ekspozycję etnograficzną.
Więcej

Multimedialne ławeczki

Zakopane może poszczycić się od czerwca, coraz bardziej popularną w polskich miastach atrakcją, jaką są multimedialne ławeczki.
Więcej

Baseny termalne – Bania w Białce Tatrzańskiej

Wycieczka w góry, to nie tylko wędrówki po szlakach. Na wspaniały wypoczynek, połączony z czynną rekreacją zapraszają baseny termalne, rozlokowane w okolicy Zakopanego.
Więcej

Polana Szymoszkowa – kąpielisko geotermalne

Odwiedzając latem Zakopane, warto skorzystać z atrakcji, jakie można znaleźć na Polanie Szymoszkowej. Znajduje się tam nie tylko kolej widokowa, ale także kąpielisko termalne.
Więcej

Retro Maniak - Muzeum zabawek w Zakopanem

Retro Maniak to idealne miejsce w Zakopanem dla miłośników zabawek, oldschoolowych komputerów i gier komputerowych w stylu retro. To miejsce, z pewnością zachwyci dzieci i dorosłych, przywołując sentymentalne wspomnienia przy dawce rozrywki, połączonej z nauką
Więcej

Jezioro Morskie Oko

Jezioro Morskie Oko to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych atrakcji turystycznych w regionie Podhala. Leżące u podnóża Tatr jezioro jest odwiedzane co roku przez setki tysięcy turystów.
Więcej

Beernarium w Zakopanem

Słowo „piwo” kojarzy się wszystkim głównie z popularnym trunkiem alkoholowym, tymczasem jest ono z powodzeniem wykorzystywane w pielęgnacji ciała, o czym można się przekonać, korzystając z usług Piwnego Spa na zakopiańskich Krupówkach.
Więcej

Zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce

Osoby, które poszukują w Zakopanem niecodziennej atrakcji, mogą zdecydować się na skorzystanie ze zjeżdżalni grawitacyjnej, znajdującej się na Gubałówce. Ta serpentynowa trasa do zjeżdżania, dostarczy mnóstwa frajdy, zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym turystom oraz mieszkańcom Podhala.
Więcej

Ruszyło Zakopiańskie Kino Teatralne 2020

Atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego popołudnia czy wieczoru w Zakopanem jest teatralne kino letnie. Już od początku lipca tego roku miasto Zakopane we współpracy z Krakowem, organizuje kina letnie dla mieszkańców i turystów.
Więcej

Heart by Amaro w Zakopanem

W dniu 1 lipca 2020 roku w dawnej Willi Marillior otwarto 5 gwiazdkowy Nosalowy Park Hotel & Spa. W tym kompleksie wypoczynkowym znajdzie się także autorska restauracja, sygnowana nazwiskiem jednego z najznakomitszych polskich szefów kuchni - Wojciecha Modesta Amaro
Więcej

Escape Room w Zakopanem

Jeśli szukasz miejsca na spędzenie czasu w niekonwencjonalny sposób, to Escape Room w Zakopanem, z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.
Więcej

Zabawa dla całej rodziny – Park Linowy Gubałówka

Wiele osób poszukuje możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. To doskonała forma relaksu i odstresowania się po ciężkim tygodniu nauki czy pracy. Idealnym sposobem na naładowanie akumulatorów jest pobyt w Parku Linowym Gubałówka.
Więcej