Atrakcje Zakopane i okolica

Malowniczy krajobraz Zakopanego to nie jedyna zaleta, która z roku na rok przyciąga ogromną ilość turystów z całego świata. Niepowtarzalny góralski klimat, przepiękne stroje regionalne, pyszne jedzenie, góralski śpiew i taniec budzący zachwyt u wszystkich turystów wypoczywających w Zakopanem i okolicach.

Miasto Zakopane, a także pobliskie miejscowości organizują przeróżne imprezy, koncerty, a także spotkania. Nie brakuje również atrakcji rozrywkowych o każdej porze roku.

Zimowa pora roku oferuje mnóstwo wyciągów narciarskich o różnych stopniach trudności, dla początkujących i bardzo zaawansowanych narciarzy.

Latem, turyści bardzo chętnie odwiedzają baseny termalne, aby zrelaksować się po ciężkim i trudnym zdobywaniu szczytów górskich.

Przepiękne szlaki turystyczne, bajkowa otulina lasów Tatrzańskiego Parku Narodowego, niesamowita panorama Tatr, oczarują każdego z turystów, który zawita na Podhalu.


Be Happy Sweet Art & Illusion Museum

Be Happy Sweet Art & Illusion Museum w Zakopanem to idealne miejsce na spędzenie czasu w twórczy sposób. Muzeum szczęścia, z pewnością będzie enklawą kreatywności dla miłośników zdjęć i dobrej zabawy.
Więcej

Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku

Jeśli chcesz zbliżyć się do dziejów Podhala, powinieneś odwiedzić Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Jest to miejsce zasługujące na uwagę ze względu na swoje ciekawe dzieje i istotne znaczenie dla miejscowej historii.
Więcej

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem

Tatrzański Park Narodowy słynie ze swojej pięknej natury. Oprócz walorów estetycznych miejsce to ma także wielką wagę edukacyjną. Idealnym pomysłem jest zatem odwiedzenie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, gdzie można zdobyć wiedzę na temat okolicznej przyrody.
Więcej

Kolejka Śwarno

Zakopane to piękne miasto, którego zwiedzanie można sobie dodatkowo uatrakcyjnić. Z pomocą przychodzi wesoła Kolejka Śwarno, dzięki której można odbyć radosną podróż po tym pięknym terenie.
Więcej

Dolina Pięciu Stawów Polskich

Turyści z pewnością zgodzą się z tym, że Dolina Pięciu Stawów Polskich to jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach, które nie jest szczytem górskim. To miejsce warto odwiedzić.
Więcej

Gubałówka

Jeden z najwspanialszych widoków na Tatry rozpościera się ze słynnej Gubałówki. Miejsce to nie bez powodu jest jednym z najczęściej wybieranych przez podróżnych. Łączy ono w sobie ciekawe atrakcje oraz bliskość natury.
Więcej

Kasprowy Wierch

W Zakopanem jest wiele wspaniałych atrakcji, które są warte uwagi. Wiadomo jednak, że koniec końców wszyscy wybierają się tam dla cudownej natury gór. Jednym z najpiękniejszych szczytów ogólnie dostępnych dla turystów jest Kasprowy Wierch.
Więcej

Wielka Krokiew w Zakopanem

Każdy z pewnością zna, chociaż z nazwy, najsłynniejszą polską skocznię narciarską, jaką jest Wielka Krokiew. Będąc w Zakopanem, nie sposób pomiąć tej atrakcji. Warto nie tylko przejechać obok, aby jej się przyjrzeć, ale również zapoznać się z nią z bliska.
Więcej

Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem

Wizyta w Zakopanem to nie tylko idealna okazja do obcowania z naturą, ale również doskonała szansa na zapoznanie się z niezwykłymi dobrami kultury. Taką możliwość można mieć, między innymi, dzięki Muzeum Karola Szymanowskiego.
Więcej

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem

Zabytki sakralne urzekają swoim pięknem oraz ciekawymi dziejami. Warto podziwiać je, poznając jednocześnie miejscową historię i sztukę. W Zakopanem jednym z najpiękniejszych tego typu zabytków jest Kościół Matki Bożej Częstochowskiej.
Więcej

Muzeum Oscypka w Zakopanem

Żywa lekcja historii połączona z pysznym jedzeniem – właśnie to czeka na wszystkich, którzy zechcą odwiedzić Muzeum Oscypka w Zakopanem. To wspaniałe miejsce pozwoli odbyć podróż historyczną i regionalną jednocześnie.
Więcej

Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa to wspaniałe miejsce dla osób, które kochają sporty zimowe i wypoczynek w górach. Znajdują się tam, zarówno atrakcje dla aktywnych, jak i miejsca pełnego relaksu.
Więcej