Zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce

Osoby, które poszukują w Zakopanem niecodziennej atrakcji, mogą zdecydować się na skorzystanie ze zjeżdżalni grawitacyjnej, znajdującej się na Gubałówce. Ta serpentynowa trasa do zjeżdżania, dostarczy mnóstwa frajdy, zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym turystom oraz mieszkańcom Podhala.

Zjawiskowa trasa serpentynowa do zjeżdżania, która znajduje się na Gubałówce, to wyjątkowa atrakcja. Warto z niej skorzystać, ponieważ zjazd dostarczy wielu emocji. Zjeżdżalnia jest dostępna dla chętnych od kwietnia do końca listopada. Trasę można pokonać na specjalnie zaprojektowanych do tego celu wózkach, które rozwijają w stalowej rynnie prędkość od 20 do 23 kilometrów na godzinę. W czasie przejazdu każdy uczestnik może podziwiać wspaniałe widoki panoramy Tatr z najwyższymi szczytami i piękną florą.

Niezapomniana atrakcja dla każdego turysty i mieszkańca Podhala – zjazd z Gubałówki trasą serpentynową

Zjeżdżalnia ma swój początek w górnej stacji kolei na Gubałówkę, na którą można wjechać kolejką lub wyciągiem krzesełkowym. Bilety uprawniające do zjazdu trasą serpentynową, są dostępne w kasie, czynnej od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Trasa ma długość 750 metrów i a różnica wysokości pomiędzy jej początkiem i końcem wynosi 45 m. Osoba, która zdecyduje się na zjazd może kontrolować prędkość, z jaką porusza się wózek. Zapewniają to mocne hamulce, które są obsługiwane manualnie. Zjeżdżalnia jest dostępna wyłącznie w czasie sprzyjających warunków atmosferycznych.

zjeżdzalnia na gubałówce