Gliczarów noclegi

W obecnej chwili nie posiadamy ofert Gliczarów noclegi , odwiedź tę stronę ponownie za 3 dni, powinny być już wtedy nowe oferty w atrakcyjnych cenach. Możesz równiez sparwdzić aktualne oferty noclegowe na głównej stronie serwisu podtatrami24.pl
Filtruj po:

Noclegi Gliczarów

Wakacje w górach? Jaką miejscowość wybrać? Gliczarów Górny to niewielka miejscowość położona na wzniesieniu, z którego turyści mogą podziwiać przepiękne widoki polskich Tatr. A więc noclegi Gliczarów Górny to świetna lokalizacja i cudowne widoki.

Gliczarów Górny posiada szeroką ofertę noclegową, znaleźć można tu pensjonaty, wille, domy wypoczynkowe, prywatne kwatery, a także domki regionalne. Wiele obiektów w swoim pakiecie posiada posiłki, wliczone w cenę noclegu, zatem wybierając Gliczarów noclegi z wyżywieniem będą Państwo wypoczywać z dodatkowym komfortem gotowych posiłków. Gliczarów Górny noclegi to idealne miejsce dla turystów ceniących sobie ciszę, z dala od zatłoczonego miasta. Bliskie położenie basenów termalnych, a także innych atrakcji Podhala jest wielkim plusem Gliczarowa. Dla pasjonatów dwóch kółek również znajdzie się trasa rowerowa biegnąca przez Gliczarów Górny, Gliczarów Dolny i Biały Dunajec, długość trasy to około 15 km.  Spacery po wzgórzach Gliczarowa będą dla Państwa jedną z cennych atrakcji, która posiada miejscowość, a także świeże powietrze, doskonały klimat i góralska gościnność dobrze wpłynie na Państwa samopoczucie.

Miejscowość Gliczarów podzielona jest na dwie wsie Górny i Dolny. W ofercie noclegi Gliczarów Dolny znajdują  się również pensjonaty, prywatne kwatery, domki góralskie. Nocleg w Gliczarów Dolny, to także świetny wybór ,  zimą turyści mogą korzystać z 3 wyciągów narciarskich orczykowych, o długości 500m, 400m, 100m, nieopodal stacji narciarskiej znajduję się zaplecze gastronomiczne, w którym serwowane są dania regionalne.

Gliczarów Górny

Gliczarów to jedna z wielu miejscowości widokowych na Podhalu. Wieś należy do gminy Biały Dunajec, w  składa której wchodzi  pięć osiedli: Jurzyste, Matygówka, Bartków Wierch, Fiśkowa Dolina, Dziadkówka. Gliczarów Górny znajduję się około 13 km od Zakopanego. Gliczarów jako miejscowość pojawia się w kronikach w roku 1630, dzięki Marcinowi Bafi.

Pochodzenie nazwy Gliczarowa ma różnorakie znaczenie, jedno pochodzi od słowa ,,glicza" oznaczało to miejsce silnego wiatru, drugie od słowa ,,gletscher", z języka niemieckiego oznacza lodowiec. Niegdyś Gliczarów zaliczany był do obszaru pasterskiego, który przynależał do sąsiednich wsi. Powstawało tu wiele szałasów, które służyły jako miejsce zamieszkania pasterzy i ich rodzin. W latach powojennych miejscowośc została podzielona na dwa różne sołectwa Gliczarów Dolny, zwany do dzisiaj ,,Wójcizną" usytuowany w dolinie Potoku Gliczarowskiego, a także Gliczarów Górny położony na wzgórzach wierchowych. Gwałtowny rozwój Gliczarowa nastąpił w 1969 roku, kiedy to zbudowano wodociąg wiejski. Mieszkańcy miejscowości dołożyli wszelkich starań, by teren został dobrze zagospodarowany a jednocześnie oferował turystą bogatą bazę wypoczynkową.

Gliczarów Górny jest to piękna miejscowość, która swoimi rozległymi widokami przyciąga wielu turystów. Dobra lokalizacja daje odwiedzającym wiele możliwości pod względem rekreacyjnym i wypoczynkowym. Rozbudowana baza noclegowa pomaga w wyborze odpowiedniego obiektu.

Gliczarów Noclegi

W pięknej gminie Biały Dunajec warto wynająć noclegi Gliczarów. Pozwolą one uciec od zgiełku, cieszyć się naturą i jednocześnie nadal być blisko głównych atrakcji Podhala. Jest to także jedna z najwyżej położonych wsi w Polsce.

Urokliwe noclegi Gliczarów

Noclegi Gliczarów Górny, to miejsce wybierane na wypoczynek ze względu na najpiękniejsze krajobrazy na Podhalu. Jest to możliwe dzięki położeniu wsi, która znajduje się na wysokości 900 – 1006 m n.p.m. Ta malownicza miejscowość przesiąknięta jest żywą, góralską kulturą. Dlatego Gliczarów noclegi, to wspaniały wybór dla osób, które interesują się tamtejszym folklorem. Urokliwy obraz wsi dopełnia, zbudowany w stylu zakopiańskim, kościół parafialny. Bardzo dobrym wyborem są także noclegi Gliczarów Dolny. Jest to najstarsza część Gliczarowa, który był kiedyś jedną miejscowością, składających się z tych dwóch: Górnej i Dolnej. Znajduje się tam wspaniała, zabytkowa kaplica pod wezwaniem Jana Chrzciciela.

Zdecyduj się na noclegi Gliczarów i wypocznij wśród lokalnych specjałów i pięknych widoków.

 

Poczekaj chwilkę...