Filtruj po:

Noclegi Ząb

Ząb to kolejna miejscowość na Podhalu, która przyciąga turystów cudownymi widokami.

Ta urocza wieś dysponuje szeroką bazą noclegową. Noclegi w Zębie cieszą się dużą popularnością, którą zawdzięczają słynnemu skoczkowi Kamilowi Stoch. Noclegi Ząb to wiele ofert pensjonatów, domów wypoczynkowych, willi, prywatne kwatery, a także hotele i domki regionalne. Noclegi Ząb z wyżywieniem to świetny wybór, dla osób, które chcą wypocząć, nie myśląc o codziennym przygotowywaniu posiłków, wiele obiektów posiada taką opcję w swojej ofercie, lub sąsiednie obiekty, w których mogą Państwo wykupić gotowe posiłki. Ząb noclegi z widokiem na góry to najlepszy wybór, na idealnie spędzone wakacje w górskim klimacie.

Nocleg w Zębie w sezonie zimowym, oferuje mnóstwo atrakcji dla turystów doskonałe położenie, sąsiednich miejscowości turystycznych jest dużym udogodnieniem. Ząb posiada kilka wyciągów orczykowych, a także szkółkę narciarską. Nieopodal Zębu znajdują się wyciągi narciarskie krzesełkowe kompleks narciarski Suche oraz Harenda.

Miejscowość Ząb

Początki miejscowości Ząb sięgają lat 1620.

Jej pierwotna nazwa to Zub, funkcjonowała ona do 1965r, następnie zastąpiono ją mianem Ząb. Miejscowość ta była gminą nie zależą, a ż do połowy XX wieku, z kolei została podporządkowana administracyjnie do gminy Poronin.

Ząb jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce około 12 km od zakopanego, na północnym stoku Gubałówki. Miejscowość Ząb niedawno zasłynęła dzięki Kamilowi Stoch (skoczek narciarski), a także Henrykowi Góreckiemu (kompozytor muzyki poważnej).

Ząb posiada szeroką bazę noclegową, hotel, pensjonaty, domy wypoczynkowe, agroturystykę a także kwatery prywatne.

Godny uwagi jest drewniany kościołek Św. Anny, który charakteryzuje się regionalnym wystrojem wnętrza, odwiedzić mogą Państwo również wiele innych ciekawych zabytków położonych w sąsiednich miejscowościach.

 

Poczekaj chwilkę...