Domki Poronin

Wioska Domków Góralskich

Witam wszystkie informacje na stronir www.domkizakopane.eu

od: 50 PLN / noc

Filtruj po:

Poronin domki

Szukając najpiękniejszych miejsc noclegowych na Podhalu nietrudno trafić na Poronin domki. To wspaniałe, pełne naturalnych zalet i do tego świetnie skomunikowane miejsce o prawdziwie górskim klimacie. Warto skorzystać z tej oferty i poznać okoliczne atrakcje.

Romantyczne Poronin domki

Piękne domki góralskie Poronin, to miejsce utrzymane, nie tylko w tradycyjnym, regionalnym klimacie, ale również w cudownej, romantycznej atmosferze. Na specjalne okazje: Walentynki, rocznice czy zaręczyny – perfekcyjnym wyborem będą Poronin domki z kominkiem. Domki góralskie Poronin, to również świetna okazja, aby poznać tradycyjne, góralskie budownictwo. Są to Poronin domki drewniane, z ludowymi motywami, jednocześnie zachowujące wysoki standard i dające gościom pełen komfort użytkowania. Dzięki temu można wczuć się w wyjątkową atmosferę Podhala, a przy tym korzystać z wygodnych, nowoczesnych rozwiązań.

Genialna, romantyczna atmosfera, jaką dają domki Poronin, dopełniona jest przez wspaniałość otaczającej je natury. Poronin to niewielka wieś położona w powiecie tatrzańskim. Liczy ona około 3500 mieszkańców i choć przybywa do niej wielu turystów, to nadal ma w sobie urok naturalnej, podhalańskiej wsi. Posiada także długą tradycję – pierwsze pisemne wzmianki o tym miejscu pochodzą już z XIII wieku. Cztery stulecia później Poronin stał się odrębną wsią, która od XIX wieku jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Wiadomym jest, że czas wolny spędzali tam tacy sławni ludzie, jak Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Matejko, Leopold Staff czy Władysław Orkan. Czerpali oni wenę do swoich dzieł  z cudownych krajobrazów otaczających Poronin.

Domki całoroczne do wynajęcia Poronin

Poronin to, nie tylko miejscowość typowo letniskowa. Są tam również domki całoroczne do wynajęcia Poronin, co umożliwia korzystanie ze wszystkich podhalańskich atrakcji także w okresie zimowym. Domek Poronin, to zatem świetne rozwiązanie dla tych, którzy kochają góry i odpoczywają w nich niezależnie od pory roku. W Poroninie funkcjonuje wyciąg narciarski. Mieści się tam także skocznia narciarska, Galicowa Grapa, należąca do klubu LKS Poroniec Poronin. Warto odwiedzić ją, by zobaczyć, jak budowano skocznie za dawnych lat, gdy sporty narciarskie dopiero raczkowały w Polsce.

Decydując się na domki Poronin wynajem, można także swobodnie korzystać z atrakcji w innych tatrzańskich miejscowościach, ponieważ przez wieś przechodzi droga krajowa nr 47, będąca częścią słynnej Zakopianki. Tak świetne rozwiązanie pozwala na dotarcie do Zakopanego w około 10 minut. Bardzo szybko można także dostać się z Poronina do Białego Dunajca (około 5 min), Białki Tatrzańskiej (około 20 min) czy Bukowiny Tatrzańskiej (niecałe 15 min). Zatem wynajmując domek Poronin można skorzystać z takich atrakcji, jak okoliczne termy, stoki narciarskie, wyciągi, kolejki, baseny czy muzea.

Wśród oferowanych w Tatrach noclegów domki Poronin wynajem, to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań. Ta mała miejscowość pozwala odetchnąć prawdziwym, górskim powietrzem, z dala od miejskiego zgiełku i jednocześnie znajduje się w idealnie skomunikowanym miejscu.

Poczekaj chwilkę...