Poradnik turysty

Na naszej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy poradnik turysty. Jeżeli zastanawiasz się, jak zaplanować urlop w górach, jakie są najlepsze atrakcje na wakacje w tym rejonie Polski lub jak przygotować się do podróży w Tatry – to ta zakładka została stworzona specjalnie dla Ciebie. Dowiesz się tutaj m.in.: Jakie wybrać najlepsze wycieczki w wakacje 2020? Co można zwiedzić na Podhalu? Jak wybrać łatwy szlak na pieszą wycieczkę? Jakie są najlepsze szczyty górskie dla nowicjuszy czy też, jaki wybrać wyciąg narciarski dla początkujących? Nasz poradnik turysty, to wiele tematów, w które warto się zagłębić, zanim wybierze się urlop w górach. Będziemy tutaj wyjaśniać także takie wątpliwe kwestie, jak np. czy warto jechać w góry z dzieckiem? Jakie są zalety wód termalnych? czy też, jakie są dodatkowe atrakcje w Tatrach poza samymi górami? Stworzyliśmy poradnik turysty po to, byś mógł podziwiać piękno polskich gór w najatrakcyjniejszy sposób, korzystając z fascynujących miejsc, jakie możesz znaleźć jedynie na Podhalu.

Poradnik turysty – kompendium wiedzy dla osób wybierających wypoczynek w górach!

Apteczka turystyczna

Pakując się na wymarzony urlop w góry, pamiętaj o zabraniu apteczki turystycznej, która powinna być podstawowym elementem wyposażenia na każdą wędrówkę.
Więcej

Rola oznaczeń na szlakach turystycznych

Planując wycieczkę w góry należy wybrać odpowiednio dostosowaną do swoich preferencji trasę. Zadaniem szlaków turystycznych jest wskazywanie drogi do najciekawszych miejsc regionu oraz zapewnianie poczucia bezpieczeństwa wędrówki i gwarancji dotarcia do upragnionego celu.
Więcej

Gadżety na kilkudniowy biwak

Masz zamiar urządzić sobie biwak w czasie letniej, górskiej wędrówki, ale nie wiesz co zabrać ze sobą pod namiot? Oto kilka przedmiotów, które z pewnością przydadzą Ci się w czasie takiej wyprawy.
Więcej

Karimata czy materac?

Wielu biwakowiczów zadaje sobie to odwieczne pytanie: karimata czy materac? Oba przedmioty mają swoje wady i zalety. Na który się zdecydować?
Więcej

Jak wybrać pierwszą uprząż wspinaczkową w góry

Decydując się na samodzielną wyprawę wspinaczkową należy zastanowić się nad wszystkimi, związanymi z tym koniecznymi inwestycjami. Jedną z nich będzie zakup odpowiedniej uprzęży wspinaczkowej.
Więcej

Jaki śpiwór wybrać na wyprawę w polskie góry?

Wyruszając w góry, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to teren bardzo wymagający dla ludzkiego organizmu. Jest to również miejsce, w którym pogoda jest trudna do przewidzenia. Dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiedni śpiwór górski.
Więcej

Jak wybrać plecak turystyczny dla dziecka?

Na pewno wielu z was zabiera swoje pociechy na piesze wycieczki w góry. Jak zadbać o to, by dziecko czuło się na tych wypadach komfortowo?
Więcej

Nocleg w schronisku – na co zwrócić uwagę

Niedoświadczonych wędrowców mogą spotkać różne niespodzianki związane z noclegiem w schronisku. Jest bowiem kilka istotnych kwestii, które odróżniają te miejsca od hosteli czy innych obiektów noclegowych.
Więcej

Biegi górskie – jak się do nich przygotować

Bieganie to Twoja pasja i pragniesz sprawdzić się w nowym terenie? Polecamy świetną dyscyplinę, jaką są biegi górskie. To fantastyczny trening, piękne widoki i niezapomniane przeżycia.
Więcej

Jak przygotować dziecko na wycieczkę w góry

Wyjazd pociechy na wycieczkę szkolną, zwłaszcza taką kilkudniową, to duże przeżycie dla rodzica. Jest to także niezwykły moment dla dziecka, które musi się nieco usamodzielnić. Jak spakować dziecko na taką wycieczkę w góry?
Więcej

Jak dobrać odpowiedni kask dla dziecka na narty?

Właściwe akcesoria i pełne przygotowanie to podstawa, gdy dziecko wyrusza na stok. Narty to nie tylko świetna zabawa i sport, ale także duże ryzyko urazu głowy. Dlatego też koniecznie trzeba wiedzieć, jak wybrać właściwy kask dla dziecka na narty.
Więcej

Jak wybrać sprzęt snowboardowy dla dziecka?

Wielu dzieciom narty mogą wydawać się nudne. Dużo większym zainteresowaniem cieszy się wśród nich snowboard, kojarzony z atrakcyjnymi ewolucjami na śniegu.
Więcej