Poradnik turysty

Na naszej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy poradnik turysty. Jeżeli zastanawiasz się, jak zaplanować urlop w górach, jakie są najlepsze atrakcje na wakacje w tym rejonie Polski lub jak przygotować się do podróży w Tatry – to ta zakładka została stworzona specjalnie dla Ciebie. Dowiesz się tutaj m.in.: Jakie wybrać najlepsze wycieczki w wakacje 2020? Co można zwiedzić na Podhalu? Jak wybrać łatwy szlak na pieszą wycieczkę? Jakie są najlepsze szczyty górskie dla nowicjuszy czy też, jaki wybrać wyciąg narciarski dla początkujących? Nasz poradnik turysty, to wiele tematów, w które warto się zagłębić, zanim wybierze się urlop w górach. Będziemy tutaj wyjaśniać także takie wątpliwe kwestie, jak np. czy warto jechać w góry z dzieckiem? Jakie są zalety wód termalnych? czy też, jakie są dodatkowe atrakcje w Tatrach poza samymi górami? Stworzyliśmy poradnik turysty po to, byś mógł podziwiać piękno polskich gór w najatrakcyjniejszy sposób, korzystając z fascynujących miejsc, jakie możesz znaleźć jedynie na Podhalu.

Poradnik turysty – kompendium wiedzy dla osób wybierających wypoczynek w górach!

Chusta Buff – idealna na górską wycieczkę

Funkcjonalna i praktyczna w użyciu chusta Buff to akcesorium, które przypada się każdej osobie planującej wyjazd w góry. To wielofunkcyjny produkt, który można wykorzystać bez względu na porę roku.
Więcej

Porady dla początkujących wspinaczy

Wspinaczka górska i skałkowa to pasjonujący sport. Osoby, które pragną spróbować swoich sił w tej dyscyplinie powinny jednak solidnie przygotować się na nowe wyzwania. Należy realnie ocenić swoje umiejętności i dopasować je do stawianego sobie wymagania.
Więcej

Wyprawa rowerowa z dzieckiem

Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób postanawia wybrać się na wyprawę rowerową z dzieckiem. Zabieranie swoich pociech na taką wycieczkę może być stresujące, jeśli jednak poczyni się odpowiednie przygotowania, obejdzie się bez niepotrzebnego niepokoju.
Więcej

Dobre ubezpieczenie na wyjazd w góry

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz w góry zimą, czy też planujesz spędzić tam letni urlop, powinieneś zastanowić się nad wyborem odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego. W ramach zawartej polisy możesz liczyć na wsparcie finansowe w razie konieczności leczenia czy NNW.
Więcej

Idealny zestaw przetrwania na górską wyprawę

W czasie górskich wędrówek bardzo przydatnym akcesorium będzie zestaw przetrwania. To niezbędnik każdego turysty, które może być przydatny w wielu nieprzewidzianych sytuacjach na szlaku.
Więcej

Jak przygotować dziecko do jazdy na nartach?

Okres zimowy to idealny czas na wycieczkę w góry, razem z całą rodziną. Zapisanie pociechy na lekcje jazdy na nartach jest w takiej sytuacji niemal powinnością rodziców.
Więcej

Latarka czołowa - niezawodny element bezpiecznej wyprawy

Latarka czołowa to rodzaj oświetlenia pomocniczego, wykorzystywanego podczas wielu wędrówek. W czasie wycieczek, w których turysta źle oszacował czas trasy do celu lub bezpiecznego kwaterunku, latarka czołowa może okazać się wybawieniem przed mrokiem i niebezpieczeństwem.
Więcej

Jak chronić skórę w górach?

Górskie wędrówki wiążą się z intensywną ekspozycją skóry na promieniowanie UVA i UVB. Niezależnie od rodzaju karnacji, należy zadbać o odpowiednią ochronę miejsc narażonych na poparzenia słoneczne. W tym celu przyda się dobry krem.
Więcej

Apteczka turystyczna

Pakując się na wymarzony urlop w góry, pamiętaj o zabraniu apteczki turystycznej, która powinna być podstawowym elementem wyposażenia na każdą wędrówkę.
Więcej

Rola oznaczeń na szlakach turystycznych

Planując wycieczkę w góry należy wybrać odpowiednio dostosowaną do swoich preferencji trasę. Zadaniem szlaków turystycznych jest wskazywanie drogi do najciekawszych miejsc regionu oraz zapewnianie poczucia bezpieczeństwa wędrówki i gwarancji dotarcia do upragnionego celu.
Więcej

Gadżety na kilkudniowy biwak

Masz zamiar urządzić sobie biwak w czasie letniej, górskiej wędrówki, ale nie wiesz co zabrać ze sobą pod namiot? Oto kilka przedmiotów, które z pewnością przydadzą Ci się w czasie takiej wyprawy.
Więcej

Karimata czy materac?

Wielu biwakowiczów zadaje sobie to odwieczne pytanie: karimata czy materac? Oba przedmioty mają swoje wady i zalety. Na który się zdecydować?
Więcej