Poradnik turysty

Na naszej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy poradnik turysty. Jeżeli zastanawiasz się, jak zaplanować urlop w górach, jakie są najlepsze atrakcje na wakacje w tym rejonie Polski lub jak przygotować się do podróży w Tatry – to ta zakładka została stworzona specjalnie dla Ciebie. Dowiesz się tutaj m.in.: Jakie wybrać najlepsze wycieczki w wakacje 2020? Co można zwiedzić na Podhalu? Jak wybrać łatwy szlak na pieszą wycieczkę? Jakie są najlepsze szczyty górskie dla nowicjuszy czy też, jaki wybrać wyciąg narciarski dla początkujących? Nasz poradnik turysty, to wiele tematów, w które warto się zagłębić, zanim wybierze się urlop w górach. Będziemy tutaj wyjaśniać także takie wątpliwe kwestie, jak np. czy warto jechać w góry z dzieckiem? Jakie są zalety wód termalnych? czy też, jakie są dodatkowe atrakcje w Tatrach poza samymi górami? Stworzyliśmy poradnik turysty po to, byś mógł podziwiać piękno polskich gór w najatrakcyjniejszy sposób, korzystając z fascynujących miejsc, jakie możesz znaleźć jedynie na Podhalu.

Poradnik turysty – kompendium wiedzy dla osób wybierających wypoczynek w górach!

Jak zachować się w czasie burzy w górach?

Planując piesze, górskie wędrówki, warto przygotować się na każdą możliwą okoliczność. Jedną z sytuacji, którą ciężko przewidzieć, wybierając się w góry, jest burza. Burze w górach przychodzą nagle, a ich przebieg jest często znacznie bardziej gwałtowny niż w miastach i na terenach nizinnych.
Więcej

Poznaj tatrzańskie schroniska

Po wielogodzinnej wspinaczce i męczących górskich wojażach, niejeden turysta szuka wytchnienia w schronisku turystycznym. Oferują one strudzonym wędrowcom możliwość odpoczynku, świeże, ciepłe posiłki, a w zimowe dni kuszą gorącą kwaśnicą czy aromatyczną, pachnącą goździkami herbatą.
Więcej

Popularne, podhalańskie trasy rowerowe dla wyczynowców

Odwiedzając polskie Tatry z zamiarem podróżowania po nich rowerem, do tego wyczynowo, konieczne jest zorientowanie się w dostępnych tam trasach rowerowych. Zostały one tak zaplanowane, by jednocześnie zapewniały rowerzystom maksimum atrakcji i pięknych widoków, jak również pełne bezpieczeństwo.
Więcej

Góralskie smaki – co warto zjeść w Zakopanem?

Spędzając urlop w górach, nie można nie spróbować tamtejszych specjałów. W każdym mieście i miasteczku regionu Podhala, można znaleźć restauracje, serwujące wspaniałe, tradycyjne dania.
Więcej

Jak wybrać dobry nocleg pod Tatrami?

Wybierając się na urlop w góry, warto zatroszczyć się o odpowiedni nocleg. Baza noclegowa na obszarze polskiego Podkarpacia jest wyjątkowo bogata w oferty, trudno zatem zdecydować się na właściwy wybór. Pomocna w tym powinna być treść poniższego artykułu
Więcej

Chusta Buff – idealna na górską wycieczkę

Funkcjonalna i praktyczna w użyciu chusta Buff to akcesorium, które przypada się każdej osobie planującej wyjazd w góry. To wielofunkcyjny produkt, który można wykorzystać bez względu na porę roku.
Więcej

Porady dla początkujących wspinaczy

Wspinaczka górska i skałkowa to pasjonujący sport. Osoby, które pragną spróbować swoich sił w tej dyscyplinie powinny jednak solidnie przygotować się na nowe wyzwania. Należy realnie ocenić swoje umiejętności i dopasować je do stawianego sobie wymagania.
Więcej

Wyprawa rowerowa z dzieckiem

Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób postanawia wybrać się na wyprawę rowerową z dzieckiem. Zabieranie swoich pociech na taką wycieczkę może być stresujące, jeśli jednak poczyni się odpowiednie przygotowania, obejdzie się bez niepotrzebnego niepokoju.
Więcej

Dobre ubezpieczenie na wyjazd w góry

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz w góry zimą, czy też planujesz spędzić tam letni urlop, powinieneś zastanowić się nad wyborem odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego. W ramach zawartej polisy możesz liczyć na wsparcie finansowe w razie konieczności leczenia czy NNW.
Więcej

Idealny zestaw przetrwania na górską wyprawę

W czasie górskich wędrówek bardzo przydatnym akcesorium będzie zestaw przetrwania. To niezbędnik każdego turysty, które może być przydatny w wielu nieprzewidzianych sytuacjach na szlaku.
Więcej

Jak przygotować dziecko do jazdy na nartach?

Okres zimowy to idealny czas na wycieczkę w góry, razem z całą rodziną. Zapisanie pociechy na lekcje jazdy na nartach jest w takiej sytuacji niemal powinnością rodziców.
Więcej

Latarka czołowa - niezawodny element bezpiecznej wyprawy

Latarka czołowa to rodzaj oświetlenia pomocniczego, wykorzystywanego podczas wielu wędrówek. W czasie wycieczek, w których turysta źle oszacował czas trasy do celu lub bezpiecznego kwaterunku, latarka czołowa może okazać się wybawieniem przed mrokiem i niebezpieczeństwem.
Więcej