Poradnik turysty

Na naszej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy poradnik turysty. Jeżeli zastanawiasz się, jak zaplanować urlop w górach, jakie są najlepsze atrakcje na wakacje w tym rejonie Polski lub jak przygotować się do podróży w Tatry – to ta zakładka została stworzona specjalnie dla Ciebie. Dowiesz się tutaj m.in.: Jakie wybrać najlepsze wycieczki w wakacje 2020? Co można zwiedzić na Podhalu? Jak wybrać łatwy szlak na pieszą wycieczkę? Jakie są najlepsze szczyty górskie dla nowicjuszy czy też, jaki wybrać wyciąg narciarski dla początkujących? Nasz poradnik turysty, to wiele tematów, w które warto się zagłębić, zanim wybierze się urlop w górach. Będziemy tutaj wyjaśniać także takie wątpliwe kwestie, jak np. czy warto jechać w góry z dzieckiem? Jakie są zalety wód termalnych? czy też, jakie są dodatkowe atrakcje w Tatrach poza samymi górami? Stworzyliśmy poradnik turysty po to, byś mógł podziwiać piękno polskich gór w najatrakcyjniejszy sposób, korzystając z fascynujących miejsc, jakie możesz znaleźć jedynie na Podhalu.

Poradnik turysty – kompendium wiedzy dla osób wybierających wypoczynek w górach!

Najlepsze aplikacje pogodowe w góry

Korzystając z aplikacji mobilnych na wyjeździe w góry, warto przyjrzeć się także tym, które najlepiej pomogą w obserwacji warunków pogodowych. Na rynku znajduje się mnóstwo tego rodzaju aplikacji, które z nich są najlepsze?
Więcej

Najlepsze aplikacje mobilne na wyjazd w góry

Trudno jest dzisiaj obyć się bez aplikacji mobilnych. Są one ogromnym ułatwieniem codziennych czynności. Niewiele osób wie jednak, że świetnie sprawdzą się także w trudniejszych warunkach. Sprawdźcie sami, z jakich aplikacji warto korzystać, wybierając się w Tatry.
Więcej

Pierwszy wyjazd na narty

Decydując się na wyjazd w góry, trudno nie skusić się także na szusowanie po stokach narciarskich. Pierwszy raz może być jednak, nie tylko emocjonujący, ale również niebezpieczny. Dlatego też trzeba odpowiednio się do niego przygotować.
Więcej

Wyprawa do jaskiń – jak się do niej przygotować?

Podróż w Tatry to, nie tylko obowiązkowa wizyta w Zakopanem oraz zdobywanie szczytów, z których rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki. To także zaglądanie do wnętrza gór i wędrowanie szlakami po pełnych ekscytujących wrażeń jaskiniach.
Więcej

Gdy zgubisz się w górach

Wiele osób kojarzy wędrowanie po górach z wycieczkami po oznaczonych szlakach, często uczęszczanymi przez turystów. Ci, którzy już spróbowali z nich zejść, wiedzą dobrze, że czeka na nich wiele wspaniałych widoków, których nie znajdzie się w zwykłych przewodnikach – jednak również czekają tam niebezpieczeństwa.
Więcej

Jak przygotować się do jazdy na nartach?

Jeśli nie wiesz, jak przygotować się do jazdy na nartach, to w treści poniższego artykułu znajdziesz wiele przydatnych informacji.
Więcej

Spływ Dunajcem Zakopane - wycieczki jednodniowe

Spływ Dunajcem, to idealna atrakcja dla wszystkich wielbicieli adrenaliny. To również fantastyczny pomysł na spędzenie wolnego czasu z kimś, kto dopiero będzie próbował swoich sił w tego rodzaju aktywności. To także gwarancja niezapomnianych wrażeń!
Więcej

Kulig w saniach Zakopane - kuligi z pochodniami

Cudowne chwile spędzone w pięknych krajobrazach zimowej aury, gwarantuje kulig Zakopane. To wspaniała atrakcja oparta na wielowiekowej tradycji, która pozwala rozkoszować się wspaniałymi krajobrazami i rześkim, zimowym, górskim powietrzem.
Więcej