Idealny zestaw przetrwania na górską wyprawę

W czasie górskich wędrówek bardzo przydatnym akcesorium będzie zestaw przetrwania. To niezbędnik każdego turysty, które może być przydatny w wielu nieprzewidzianych sytuacjach na szlaku.

W plecaku każdego turysty, preferującego wyprawy w góry i wędrówkę po szlakach, powinien znaleźć się niezbędnik survivalowy. To z reguły niedużych rozmiarów zestaw o wadze nie większej niż 0,5 kg, zawierający wszystkie niezbędne akcesoria, przydatne w czasie pobytu w górach. Niezbędnik turysty jest zazwyczaj zapakowany w odporne na wilgoć i uszkodzenia pudełko, wykonane z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego lub metalu. Dzięki temu znajdujące się w nim przedmioty nie ulegną zagubieniu czy zanieczyszczeniu. Zestaw survivalowy przydaje się w każdej sytuacji. Krzesiwa z blaszką można użyć do szybkiego rozpalenia ogniska, ale także odkapslowania zabranych ze sobą napojów. Niewielkich rozmiarów latarka LED oświetli drogę i ułatwi poruszanie się w terenie po zapadnięciu zmroku. Na trasie przyda się także kompas, służący do wyznaczania kierunku wędrówki czy klips do zamocowania przy pasku butelki z wodą.

Niezbędnik każdego turysty – przydatne akcesorium fana górskich wypraw

Zestaw survivalowy może pomóc przetrwać, gdy na górskim szlaku dojdzie do nieprzewidzianych sytuacji. Niewielki, ale bardzo głośny gwizdek ratunkowy i minilatarka sygnałowa, pozwolą służbom ratowniczym szybko zlokalizować zagubionego turystę, bez potrzeby przeszukiwania rozległego terenu. W zestawie przetrwania może znajdować się także foliowy koc termiczny, którym można okryć się przed zimnem, ale również przed deszczem. Wszystkim turystom odwiedzającym górskie szlaki przyda się także składany nóż i poręczna piła drutowa do cięcia drewna. To akcesoria wykonane z doskonałej, wysokogatunkowej stali, odpornej na uszkodzenia mechaniczne.

Planując wypad w góry warto zaopatrzyć się w zestaw przetrwania. To bardzo ważne akcesorium, dzięki któremu turysta poradzi sobie w każdej sytuacji na szlaku.

 zestaw w góry, szlaki turystyczne tatry