Kwatery prywatne i pokoje gościnne Poronin

W obecnej chwili nie posiadamy ofert Kwatery prywatne i pokoje gościnne Poronin , odwiedź tę stronę ponownie za 3 dni, powinny być już wtedy nowe oferty w atrakcyjnych cenach. Możesz równiez sparwdzić aktualne oferty noclegowe na głównej stronie serwisu podtatrami24.pl
Filtruj po:

Pokoje gościnne i kwatery prywatne Poronin

Poronin to miejsce szczególne na mapie miejsc urlopowych w Małopolsce. Tutaj historia splata się z nowoczesnością. Kwatery prywatne w Poroninie oferują atrakcyjne pokoje z łazienkami, TV, bezprzewodowym WiFi. Ceny pokoi w Poroninie zaczynają się już od 30 zł. Odpoczynek pozwala zanurzyć się w szumie górskiego potoku oraz czystym górskim powietrzu, z dala od pośpiechu współczesnego świata. Z pokoi gościnnych i kwater prywatnych w Poroninie korzystają rodziny z dziećmi, wycieczki szkolne oraz kolonie. Pokoje gościnne Poronin oferują bezpłatny parking oraz wiele atrakcji takich jak ping-pong, piłkarzyki czy boiska do siatkówki.

Kwatery i pokoje Poronin - opinie

Kwatery prywatne Poronin są wielokrotnie wybierane przez turystów. Pokoje gościnne Poronin posiadają zaplecza w formie altanek z grillem, sal rozrywki w których znajdują się piłkarzyki, cymbergaj, oferują również sale zabaw dla najmłodszych. Poronin posiada bardzo dobrą komunikację z pobliskimi miejscowościami. Turyści chętnie wybierają pokoje gościnne i kwatery prywatne w Poroninie ze względu na czystość obiektów, spokój od miejskiego zgiełku oraz wspaniałe widoki na Tatry. Goście przebywający w pokojach i kwaterach w Poroninie oceniają je, pozwalając kolejnym klientom podjąć decyzję o wyborze kwatery.

Co warto zobaczyć w Poroninie?

Na terenie Poronina można zobaczyć wiele przykładów tradycyjnego budownictwa regionalnego. Miejscowa ludność nosi również regionalne stroje podczas uroczystości świątecznych oraz weselnych. W Poroninie najważniejsza imprezą kulturalno – promocyjna jest Poroniańskie  Lato. W czasie kilku dni odbywają się występy zespołów regionalnych, zarówno  terenu Gminy, jak i z innych regionów, również z zagranicy. Organizowane są konkursy i wiele innych atrakcji. Organizowany jest również Dzień Misia, Miodu i Bartników – jest to ogólnopolskie spotkanie pszczelarzy. Corocznie organizowany jest Konkurs Potraw Regionalnych, można skosztować pysznych dań sporządzanych przez gospodynie z Poronina i okolicznych miejscowości.

Poronin

Poronin – sama nazwa sięga połowy XIII w., jednak jako wieś swoje początki ma ok. 1624 roku. W 1833 r. powstała parafia i wybudowanych został kościół. Wieś leży u stóp Pasma Gliczarowskiego, m.in. Galicowej i Koślawej  Grapy, a także Pasma Gubałowskiego. W latach 1947 – 89 w budynku „Wańkówka” mieściło się muzeum im. Lenina wraz z pomnikiem, który został obalony na fali zmian ustrojowych w Polsce w 1989 roku. Dziś w „Wańkuwce” mieści się Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Informacji i Promocji.

 

Poczekaj chwilkę...