Biały Dunajec noclegi

Pokoje u Grażyny

Zapraszamy wszystkich którzy lubią aktywnie spędzać czas w górach, w cichej i malowniczej okolicy. Przy domu płynie rzeka Dunajec, gdzie w letnie upalne dni można wypocząć. W pobliżu wyciągi i Karczmy Regionalne. Oferujemy: pokoje z łazienkami i TV- razem 54 miejsca noclegowe świetlica stołówka całodzienne smaczne wyżywienie pingpong kosz do gry ogrodzony parking organizujemy dla naszych gości: kuligi, dyskoteki, imprezy firmowe z DJ-em, kapelą góralską, ogniska. plac zabaw Informacje: Najbliższy wyciąg narciarski ok. 800 m szlaki turystyczne piesze i rowerowe Zakopane - 6 km W odległości 150 m przystanek PKS . Stacja PKP znajduje się w odległości ok 2 km.
Filtruj po:

Noclegi Biały Dunajec

Miejscowość leżąca nieopodal Zakopanego . Biały Dunajec posiada wiele obiektów noclegowych między innymi tanie noclegi Biały Dunajec, znajdują się tu pensjonaty, domy wypoczynkowe, prywatne kwatery, domki regionalne, a także wille. Większość obiektów wypoczynkowych oferuje gościom noclegi Biały Dunajec z wyżywieniem jest to świetna opcja dla osób ceniących sobie wygodę. Wielu turystów szuka zakwaterowania o wyższym standardzie, mogą znaleźć tu , także noclegi z basenem Biały Dunajec. Ta oto miejscowość to idealna lokalizacja sąsiednie miejscowości oferują baseny termalne „ Termy Szaflary” i baseny „ Gorący Potok”.

Biały Dunajec jest dobrze rozwinięty pod względem noclegowym, gastronomicznym, a także handlowo-usługowym.

Nocleg w Białym Dunajcu

Portal podtatrami24.pl posiada wiele obiektów noclegowych. Dokonamy wszelkich starań, aby nasza strona posiadała jeszcze więcej obiektów, w różnym standardzie, a co najważniejsze w dogodnej dla Państwa cenie, aby każdy z turystów planujący urlop na Podhalu wybrał dogodny dla siebie hotel, pensjonat, domki regionalne, prywatne kwatery, domy wypoczynkowe. 

Biały Dunajec

Pierwsze wzmianki o miejscowości Biały Dunajec datuje się na lata 1564. Najstarszy od ręb wsi do dziś nosi nazwę ,, Sołtystwo" na cześć honorowej rodziny Pawlikowskich.

Głównym źródłem utrzymania tutejszych mieszkańców wsi była hodowla owiec i bydła, trwało to do końca XIX wieku. W 1809 roku wieś Biały Dunajec znalazła się pod panowaniem Austriackim, została oddana we władania Tomasza Uznańskiego.

 W późniejszych latach 1865 padła decyzja o kadencji wójta, a także rady miała trwać przez pięć lat. W tamtych czasach również ukształtował się herb gminy ( biała ryba na błękitnym tle , z trzema złotymi gwiazdami).

Biały Dunajec szczyci się, także ówczesnymi osobistościami takimi jak Andrzej Galica, był poetą, politykiem i generałem. Jego pomnik znajduję się obok urzędu Gminy Biały Dunajec.

Wieś Biały Dunajec rozbudowuje się bardzo silnie pod względem turystycznym, a także rekreacyjnym, nieopodal znajdują się baseny termalne, jak również stoki narciarskie.

Toko - Land wyciąg orczykowy, nieopodal zlokalizowana jest stacja narciarska w Gliczarowie Górnym.

 

Poczekaj chwilkę...