Biały Dunajec noclegi

Pokoje u Grażyny

Zapraszamy wszystkich którzy lubią aktywnie spędzać czas w górach, w cichej i malowniczej okolicy. Przy domu płynie rzeka Dunajec, gdzie w letnie upalne dni można wypocząć. W pobliżu wyciągi i Karczmy Regionalne. Oferujemy: pokoje z łazienkami i TV- razem 54 miejsca noclegowe świetlica sto ...
Filtruj po:

Noclegi Biały Dunajec

Miejscowość leżąca nieopodal Zakopanego . Biały Dunajec posiada wiele obiektów noclegowych między innymi tanie noclegi Biały Dunajec, znajdują się tu pensjonaty, domy wypoczynkowe, prywatne kwatery, domki regionalne, a także wille. Większość obiektów wypoczynkowych oferuje gościom noclegi Biały Dunajec z wyżywieniem jest to świetna opcja dla osób ceniących sobie wygodę. Wielu turystów szuka zakwaterowania o wyższym standardzie, mogą znaleźć tu , także noclegi z basenem Biały Dunajec. Ta oto miejscowość to idealna lokalizacja sąsiednie miejscowości oferują baseny termalne „ Termy Szaflary” i baseny „ Gorący Potok”.

Biały Dunajec jest dobrze rozwinięty pod względem noclegowym, gastronomicznym, a także handlowo-usługowym.

Nocleg w Białym Dunajcu

Portal podtatrami24.pl posiada wiele obiektów noclegowych. Dokonamy wszelkich starań, aby nasza strona posiadała jeszcze więcej obiektów, w różnym standardzie, a co najważniejsze w dogodnej dla Państwa cenie, aby każdy z turystów planujący urlop na Podhalu wybrał dogodny dla siebie hotel, pensjonat, domki regionalne, prywatne kwatery, domy wypoczynkowe. 

Biały Dunajec

Pierwsze wzmianki o miejscowości Biały Dunajec datuje się na lata 1564. Najstarszy od ręb wsi do dziś nosi nazwę ,, Sołtystwo" na cześć honorowej rodziny Pawlikowskich.

Głównym źródłem utrzymania tutejszych mieszkańców wsi była hodowla owiec i bydła, trwało to do końca XIX wieku. W 1809 roku wieś Biały Dunajec znalazła się pod panowaniem Austriackim, została oddana we władania Tomasza Uznańskiego.

 W późniejszych latach 1865 padła decyzja o kadencji wójta, a także rady miała trwać przez pięć lat. W tamtych czasach również ukształtował się herb gminy ( biała ryba na błękitnym tle , z trzema złotymi gwiazdami).

Biały Dunajec szczyci się, także ówczesnymi osobistościami takimi jak Andrzej Galica, był poetą, politykiem i generałem. Jego pomnik znajduję się obok urzędu Gminy Biały Dunajec.

Wieś Biały Dunajec rozbudowuje się bardzo silnie pod względem turystycznym, a także rekreacyjnym, nieopodal znajdują się baseny termalne, jak również stoki narciarskie.

Toko - Land wyciąg orczykowy, nieopodal zlokalizowana jest stacja narciarska w Gliczarowie Górnym.

Biały Dunajec Noclegi

Noclegi Biały Dunajec, to wyjątkowa szansa na zaczerpnięcie pełną piersią górskiego powietrza i ekskluzywne spędzenie wakacji lub zimowego urlopu. Udaj się do jednej z najpiękniejszych podhalańskich wsi już dzisiaj!

Noclegi Biały Dunajec – atrakcje

Wynajmując Biały Dunajec noclegi, szybko przekonasz się, że podjąłeś doskonałą decyzję. Pobyt we wsi zapewni Ci wymarzony spokój, będziesz mógł codziennie korzystać z regionalnej bazy gastronomicznej, w której serwuje się lokalne specjały, a jednocześnie pozostaniesz blisko głównych atrakcji Podhala. Wyszukując informacje na temat opcji, jaką są Biały Dunajec noclegi, z pewnością zauważysz, że przez wieś przebiega słynna Zakopianka. Umożliwia ona błyskawiczne dotarcie do Zakopanego, gdzie czeka na Ciebie Wielka Krokiew, Muzeum Tatrzańskie, rozbudowany AquaPark Zakopane oraz kolej linowa na Kasprowy Wierch i wiele innych atrakcji.

Oddychaj świeżym, górskim powietrzem i ciesz się dostępem do najbardziej interesujących miejsc u podnóża polskich Tatr, dzięki świetnej opcji, jaką są noclegi Biały Dunajec.

 

Poczekaj chwilkę...