Wiadomośći, aktualności oraz kalendarz imprez w Zakopanem i okolicy

Wypoczywając w Zakopanem i pobliskich miejscowościach, masz chęć na uczestniczenie w imprezach i wydarzeniach w naszej okolicy?

Jesteś ciekawy by poznać i zobaczyć tradycję, kulturę i obyczaje ludowe górali podhalańskich, a być może jesteś fanem muzyki, fascynuje cię sztuka, kino i teatr?

Zakopane i okolice z roku na rok przygotowuje bardzo bogate kalendarium imprez i mnóstwo wydarzeń, które z pewnością zaciekawią grono osób, w każdym wieku.

Wernisaż Bożeny Franieczek

W sobotę 5 września o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż, otwierający wystawę „Iteracje” Bożeny Franieczek. Impreza odbędzie się w kawiarni Kmicic w Zakopanem, przy ul. St. Staszica.

Muzyka na szczytach

W sobotę, 12 września, rusza dwunasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na szczytach”. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kulturalnym Zakopanego i regionu. Obok Wiosny Jazzowej i Międzynarodowego Festiwalu Organowego to jedna z największych imprez kulturalnych, odbywających się w Zakopanem.

Nowaki w Rabce Zdroju

Kabaret Nowaki to trójka polskich artystów kabaretowych, która od lat bawi widzów oryginalnymi i pełnymi sarkazmu skeczami. Uczestnicy Płockich Nocy Kabaretowych

Święto Jana Bosko w Oświęcimiu

W dniach 15 do 17 sierpnia 2020 roku w Oświęcimiu odbędą się coroczne obchody święta patrona tego miasta – św. Jana Bosko.

Fantastyczne zwierzęta z gliny

W okresie wakacyjnym warto odwiedzić w Zakopanem, nietypową wystawę, autorstwa Małgorzaty Kokoryn. To wybitna artystka, która stworzyła oryginalne ceramiki, inspirowane przyrodą.

Lato na Gubałówce

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2020, Ośrodek PKL Gubałówka, po raz kolejny zaprasza wszystkich turystów i mieszkańców na warsztaty, nawiązujące do góralskiego folkloru. W bogatej ofercie znaleźć można wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Red Bull 400 - Zakopane 2020

Już 15 sierpnia 2020 roku w Zakopanem, zorganizowana zostanie 3 edycja Red Bull 400. Jeden z najtrudniejszych biegów tego lata, który wymaga wytrzymałości, determinacji oraz umiejętności kontroli ciała.

Festiwal Hunt Run Kotelnica 2020

W dniach 20-23 sierpnia 2020 roku odbędzie się HUNT RUN Festiwal. Wydarzenie organizowane jest na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Wystawa ceramiki – „Oreminor i ferajna”. Małgorzata Kokoryn

Od 4 lipca do 30 sierpnia 2020 roku można w Zakopanem obejrzeć wspaniałą wystawę sztuki ceramicznej pt. „Oreminor i ferajna”. To kolekcja stworzona przez znana artystkę Małgorzatę Kokoryn.

Spektakl Spiski – Hej!

W najbliższą sobotę, tj. 18.07.2020 odbędzie się w Zakopanem niezwykły spektakl z cyklu Przygody Tatrzańskie. Część III: SPISKI - Hej! To dzieło teatralne według prozy Wojciecha Kuczoka pt. „Spiski”. Przygody Tatrzańskie

Niedzielne spotkanie z Plum i Bulb

W Altanie w Parku Miejskim w Nowym Targu o godzinie 11 w najbliższą niedzielę – 12 lipca 2020, odbędzie się wspaniały spektakl dla dzieci. To projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Wakacje w mieście”.

Wieczór przy pianinie z Jerzym Chruścińskim

W dniu 13 i 27 lipca br. w pełnej uroku kawiarni Kmicic w Zakopanem, będzie można spędzić popołudnie, słuchając utworów muzycznych, wygrywanych na pianinie przez utalentowanego artystę Jerzego Chruścińskiego.