Wiadomośći, aktualności oraz kalendarz imprez w Zakopanem i okolicy

Wypoczywając w Zakopanem i pobliskich miejscowościach, masz chęć na uczestniczenie w imprezach i wydarzeniach w naszej okolicy?

Jesteś ciekawy by poznać i zobaczyć tradycję, kulturę i obyczaje ludowe górali podhalańskich, a być może jesteś fanem muzyki, fascynuje cię sztuka, kino i teatr?

Zakopane i okolice z roku na rok przygotowuje bardzo bogate kalendarium imprez i mnóstwo wydarzeń, które z pewnością zaciekawią grono osób, w każdym wieku.

Restaurant Week

Wraz z pełnym powrotem do pracy działalności gastronomicznych w Polsce, ruszyły rezerwacje na jubileuszowe wydarzenie kulinarne - Restaurant Week.

Tatrzańskie Muzealia

W weekend 18 -19 lipca w godzinach od 10:00 do 19:00, odbędzie się kolejna edycja Tatrzańskich Muzealiów w filiach Muzeum Tatrzańskiego.

Wystawa i warsztaty w galerii “Pod Lilianną’’ w Rabce-Zdroju

Od poniedziałku, 15 czerwca 2020, w najstarszej galerii sztuki Rabczańskiej, ‘’Pod Lilianną” na ul. Nowy Świat 1, odbędą się warsztaty i wystawa ludowej sztuki podhalańskiej.

Wycieczka edukacyjna do Doliny Olczyskiej i na Kopieniec

Najprzyjemniej można spędzać czas w górach, wędrując całą rodziną po szlakach i podziwiając wspaniałe widoki. Na taką właśnie rodzinną wycieczkę edukacyjną do Doliny Olczyskiej i na Kopieniec, będzie można się wybrać w najbliższą niedzielę 14 czerwca.

Otwarcie podhalańskich Aquaparków

Jeśli wybierasz się w długi, czerwcowy weekend w okolice Zakopanego i nie masz pomysłu na spędzenie tego wymarzonego wypoczynku, ciekawą propozycją będzie na pewno pobyt w termach, które pozwolą na regenerację i relaks ciała.

Chałupa Gąsieniców Sobczaków - otwarcie!

Chałupa Gąsieniców Sobczaków to pierwsza filia Muzeum Tatrzańskiego, otwarta po ukończeniu prac budowlano - remontowych. Efektem renowacji Muzeum Stylu Zakopiańskiego Inspiracje jest odnowiony budynek, nowa recepcja oraz oświetlenie zabytku.

Wystawa „Święci nie przemijają”

Setna rocznica urodzin nieżyjącego już Papieża Jana Pawła II to doskonała okazja do uczczenia pamięci o tym niezwykłym Polaku. Z tej okazji Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przygotowała wystawę pt. „Święci nie przemijają”.

Kolorowe szaleństwo w Zakopanem

31 maja br. w Zakopanem po raz kolejny zawita największa w Polsce kolorowa atrakcja. To wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Nocne Granie u Witkacego

W piątek, 20 marca, Teatr Witkacego w Zakopanem oraz zespół New Bone mają zaszczyt zaprosić wszystkich melomanów na kolejną edycję Nocnego Grania u Witkacego.

Wernisaż i wieczór poezji Beaty Zalot

W sobotni wieczór, 21 marca, w Kawiarni Kmicic przy ul. Staszica w Zakopanem, odbędzie się wieczór poezji Beaty Zalot połączony z otwarciem jej najnowszego wernisażu.

Wieczór Koleżanek – wyjątkowa zabawa dla kobiet w Zakopanem

W tym tygodniu Villa Toscana przygotowała dla wszystko Pań wspaniałą niespodziankę. Już w piątek, 6 marca, odbędzie się tam Wieczór Koleżanek.

Koncert na Dzień Kobiet w Zakopanem – Łukasz Jemioł

W najbliższy piątek, 6 marca, odbędzie się specjalny koncert Łukasza Jemioły, dedykowany wszystkim Paniom z okazji zbliżającego się ich święta.