Wiadomośći, aktualności oraz kalendarz imprez w Zakopanem i okolicy

Wypoczywając w Zakopanem i pobliskich miejscowościach, masz chęć na uczestniczenie w imprezach i wydarzeniach w naszej okolicy?

Jesteś ciekawy by poznać i zobaczyć tradycję, kulturę i obyczaje ludowe górali podhalańskich, a być może jesteś fanem muzyki, fascynuje cię sztuka, kino i teatr?

Zakopane i okolice z roku na rok przygotowuje bardzo bogate kalendarium imprez i mnóstwo wydarzeń, które z pewnością zaciekawią grono osób, w każdym wieku.

Wreszcie remont ul. Ogrodowej w Nowym Targu?

Już od kilku miesięcy odbywają się przetargi na remont ul. Ogrodowej w Nowym Targu. Jednak bezskutecznie. Przyczyną są środki finansowe – zdaniem Urzędu Miasta, wykonawcy żądają zbyt wiele.

Uroczyste otwarcie wystawy „od Wyszehradu do Wyszehradu”

W piątek, 25 X 2019 r. nastąpi uroczyste otwarcie wystawy „od Wyszehradu do Wyszehradu”, która została stworzona z materiałów Archiwum Polskiej Akademii Nauk.

Nowy węzeł drogowy na Zakopiance w Myślenicach

Nowy węzeł drogowy ma powstać w Myślenicach, w miejscu, gdzie słynna Zakopianka krzyżuje się z ul. Sobieskiego. Jego zaprojektowaniem zajmie się konsorcjum firm MPRB i MP-Mosty, które wygrało przetarg, oferując wykonanie projektu oraz autorski nadzór nad budową za koszt ponad 1 536 000 zł.

Tour de Pologne Amatorów - Bukowina Tatrzańska

Impreza organizowana dla kolarzy amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił pokonując królewski etap Tour de Pologne. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych na terenie Polski, w który z roku na rok startuje coraz więcej uczestników.

Hunt Run Festiwal - Białka Tatrzańska

W weekend, 4-7 lipca, organizowana jest impreza HUNT RUN Festiwal, która będzie miała miejsce w Białce Tatrzańskiej ,a dokładnie na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Andrzej Poniedzielski - Zakopane Dworzec Tatrzański

Dnia 01.06.2019 w Zakopanem planowany jest występ Andrzeja Poniedzielskiego, który jest świetnym poeta, satyrykiem, pracował nad tekstami dla słynnej polskiej piosenkarki Anny Marii Jopek, a także Grzegorza Turnaua, a nawet Dawida podsiadło, a także dla innych twórców muzyki.