Dobre ubezpieczenie na wyjazd w góry

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz w góry zimą, czy też planujesz spędzić tam letni urlop, powinieneś zastanowić się nad wyborem odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego. W ramach zawartej polisy możesz liczyć na wsparcie finansowe w razie konieczności leczenia czy NNW.

Polisa górska, wbrew pozorom nie oznacza tego samego, co polisa turystyczna. Są to dwa różne pakiety ubezpieczeniowe. Dobra polisa górska może być zawarta w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego, przez internet lub też na miejscu, na przykład przy wejściu na szlak. Bardzo ważnym czynnikiem, który przemawia za wyborem konkretnej polisy jest kwestia, dotycząca certyfikacji lokalnych służb ratowniczych. Typowe ubezpieczenie górskie składa się przynajmniej z kilku wariantów. W ramach zawartej umowy możesz wybrać m.in. zwrot kosztów leczenia i kosztów transportu do wybranej państwowej placówki medycznej.

Co powinna zawierać dobra polisa górska?

Polisa górska powinna obejmować także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. To bardzo ważne szczególnie, gdy planujesz długie wędrówki po szlakach górskich i szczytach, w czasie których możesz doznać trwałego uszczerbku na zdrowiu. Niemniej istotna jest także odpowiedzialność cywilna na wypadek wyrządzenia krzywdy innym osobom lub też uszkodzenia mienia osób trzecich. W polisie górskiej, odpowiedzialność cywilna dotyczy również pokrycia szkód, które powstały w trakcie pobytu w ośrodku wypoczynkowym, pensjonacie czy w prywatnej kwaterze. Coraz więcej polis górskich zawiera także pomoc Assistance, która obejmuje wsparcie telefoniczne w nagłych sytuacjach, 24 h/ na dobę. Ubezpieczenie górskie powinno również pokrywać koszty ratownictwa i poszukiwań, dotyczące całkowitego lub przynajmniej częściowego finansowania zorganizowanej i przeprowadzonej akcji ratunkowej, szczególnie w tak wysokich górach, jak polskie Tatry.

Niezależnie od tego czy wyjeżdżasz na kilkudniowy urlop czy też planujesz dłuższy pobyt w górach, nie powinieneś zapominać o odpowiednio dobranym ubezpieczeniu. To skuteczna forma finansowego zabezpieczenia w razie wielu, nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

ubezpieczenie w góry