Polana Szymoszkowa – kąpielisko geotermalne

Odwiedzając latem Zakopane, warto skorzystać z atrakcji, jakie można znaleźć na Polanie Szymoszkowej. Znajduje się tam nie tylko kolej widokowa, ale także kąpielisko termalne.

Gorące lato to okazja do korzystania z kąpielisk wodnych, a takie można znaleźć bez trudu w Zakopanem. Na dodatek są to baseny geotermalne, w których znajdująca się woda mineralna, ma działanie prozdrowotne. Dlatego też korzystając z nich można łączyć przyjemne z pożytecznym – spędzać miło czas, relaksując się i zyskując jednocześnie nowe siły witalne. Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej działa od 2007 roku. Woda w basenach termalnych ma temperaturę około 30 °C i pochodzi z odwiertu geotermalnego wody mineralnej „Szymoszkowa GT1”. To woda mineralna, w skład której wchodzą takie związki, jak wapń, magnez, sód czy potas. Wszystkie one sprawiają, że osoby korzystające z kąpieli w basenie, mogą czuć  się zrelaksowane, wypoczęte, ale również odmłodzone, dzięki cennemu działaniu mikroelementów na skórę.

Basen termalny na Polanie Szymoszkowej – moc atrakcji

Kapielisko termalne na Polanie Szymoszkowej, to nie tylko sam basen. Goście mogą korzystać tam z wielu atrakcji, takich jak na przykład zjeżdżalnie wodne czy boisko do siatkówki plażowej. Dla osób chcących odpocząć po kąpieli, dostępne są leżaki i karczma, w której mogą spożyć regionalne potrawy. Kąpiel w basenie dostarcza niezapomnianych wrażeń, biorąc pod uwagę nie tylko samą możliwość korzystania ze wspaniałych właściwości wody termalnej, ale również urok niepowtarzalnych widoków, otaczających Polanę, pięknych szczytów górskich. To miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród turystów nie tylko w sezonie zimowym, ale również w letnim.basen, polana szymoszkowa, zakopane basen