Ruszyło Zakopiańskie Kino Teatralne 2020

Atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego popołudnia czy wieczoru w Zakopanem jest teatralne kino letnie. Już od początku lipca tego roku miasto Zakopane we współpracy z Krakowem, organizuje kina letnie dla mieszkańców i turystów.

Darmowe Letnie Kino Teatralne w Zakopanem to alternatywa dla osób, które nie są przekonane do tego, by spędzać czas w zatłoczonych pomieszczeniach i zamkniętych gmachach teatrów. W tym roku projekt został przygotowany przez teatr VIS A VIS z Krakowa. Spektakle będą wystawiane do 26 lipca 2020 roku. Cotygodniowe występy artystów w Muszli Koncertowej, przyciągają wielu turystów i mieszkańców miasta, zainteresowanych sztuką teatralną, która jest pomostem pomiędzy ubiegłymi wiekami a nowoczesnością. To doskonała rozrywka kulturalna, która jest także przypomnieniem najmodniejszych i najbardziej popularnych miejsc w Zakopanem, gdzie gościła swego czasu bohema artystyczna z całej Polski.

Spotkanie ze sztuką teatralną

Krakowski Teatr VIS A VIS w swoim cyklu spektaklów i występów na świeżym powietrzu, nawiązuje do Zakopanego z epoki Dwudziestolecia Międzywojennego. To spektakle, w czasie których widzowie mogą przenieść się w niezwykły świat doznań wizualnych i posłuchać wspaniałej muzyki. Organizowane przez teatr z Krakowa spektakle, przypominają czasy, w których Zakopane było niekwestionowaną stolicą kultury, sztuki i skupiało wielu utalentowanych artystów oraz twórców. To właśnie klimat tego miasta w okresie międzywojennym był inspiracją do powstania największych dzieł polskiej, a nawet europejskiej literatury.

kino letnie Zakopane