Retro Maniak - Muzeum zabawek w Zakopanem

Retro Maniak to idealne miejsce w Zakopanem dla miłośników zabawek, oldschoolowych komputerów i gier komputerowych w stylu retro. To miejsce, z pewnością zachwyci dzieci i dorosłych, przywołując sentymentalne wspomnienia przy dawce rozrywki, połączonej z nauką.

Przenieś się do beztroskiego świata dzieciństwa

Muzeum Retro Maniak to urokliwe miejsce, w którym odnajdą się wszyscy członkowie rodziny, bez względu na wiek. To bardzo popularne muzeum, będące stałym punktem wypraw rodzinnych do Zakopanego. Retro Maniak to raj dla fanów informatyki oraz rozrywki komputerowej, pragnących zagłębić się w dawne dzieje elektronicznej rozrywki. Uczestnicy zwiedzania mogą spróbować swoich sił grając w kultową grę Pacman. Na wystawie można podziwiać także dawne komputery, takie jak: Atari, Commodore oraz gry z serii Mario Bros. Ekspozycja to forma integracji zdobyczy technologicznych pokolenia X i starszego, z lat 70-90. To specyficzne spojrzenie na rolę komputera na przestrzeni dziesiątków lat, przez pryzmat ludzkich pasji i upodobań w zakresie informatyki.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz zwiedzania Muzeum proponuje również organizację w swoich wnętrzach przyjęć urodzinowych, wieczorów panieńskich i kawalerskich, połączonych z warsztatami, sesją zdjęciową oraz innymi atrakcjami. Dla dorosłych przewidziane są sentymentalne powroty do beztroskich czasów dzieciństwa w towarzystwie postaci ze starych, kultowych bajek, takich jak: “Bolek i Lolek”, “Baltazar Gąbka” czy “Pszczółka Maja”. Młode pokolenie może uczestniczyć w lekcji kulturowej w luźnym stylu. Na miejscu zwiedzający mogą podziwiać również imponującą wystawę sześćdziesięciu lalek w strojach regionalnych z różnych stron świata.

Muzeum czynne jest dla odwiedzających przez cały tydzień w Galerii Handlowej na 1 piętrze pod adresem ul. Krupówki 48, w godzinach 10:00 do 22:00. Bilety do Muzeum dostępne są internetowo lub stacjonarnie w cenie 10 zł.

 Maniak, muzeum zabawek zakopane