Baseny termalne – Bania w Białce Tatrzańskiej

Wycieczka w góry, to nie tylko wędrówki po szlakach. Na wspaniały wypoczynek, połączony z czynną rekreacją zapraszają baseny termalne, rozlokowane w okolicy Zakopanego.

Będąc w Białce Tatrzańskiej warto odwiedzić kompleks basenów rekreacyjnych Bania. To akweny, zarówno kryte, jak i otwarte. Wypełnia je woda termalna, której temperatura oscyluje między 34 a 38°C. Termy Bania wypełnia woda, która pobierana jest z głębokości 2500 metrów. Na  tej głębokości jej temperatura osiąga 72°C. Woda, znajdująca się w basenach, zawiera mnóstwo mikroelementów, dzięki czemu kąpiel w niej jest niezwykle pożyteczna dla zdrowia całego organizmu. Dzięki kąpielom w wodzie termalnej można nie tylko zredukować napięcie nerwowe, zrelaksować się, ale również poprawić przemianę materii, wyeliminować bezsenność, zredukować ból w schorzeniach stawów i poprawić motorykę mięśni, ale także wygląd skóry. Kwaśny odczyn wody ułatwia wnikanie cennych minerałów do organizmu.

Kąpiel w basenach termalnych – samo zdrowie

Woda termalna w basenach w Białce Tatrzańskiej to woda mineralna, zawierająca potas, krzemionkę, wapń, magnez, siarczki oraz żelazo. Naturalność pochodzenia wody, znajdującej się w basenach, została połączona w Bani z bardzo ekologiczną formą budowlaną tych obiektów. Dominuje w nich kamień, szkło i drewno. Kompleks powstał w 2006 roku. Baseny termalne wyposażono w wielokolorowe zjeżdżalnie do wody. Na terenie znajduje się również aqua park oraz sauna. W okresie letnim czynna jest specjalna Strefa Zabawy z dmuchanym Placem Zabaw i nowym, wodnym ślizgiem. W czasie wakacji można także skorzystać z promocyjnych cen wstępu na baseny, rezerwując bilety on- line.

baseny termalne, białka Tatrzańska baseny