Kolejka Śwarno

Zakopane to piękne miasto, którego zwiedzanie można sobie dodatkowo uatrakcyjnić. Z pomocą przychodzi wesoła Kolejka Śwarno, dzięki której można odbyć radosną podróż po tym pięknym terenie.

Zielona lokomotywa

Jeśli nie jest to Twoja pierwsza podróż do Zakopanego, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że już widziałeś zieloną kolejkę, która porusza się ulicami miasta. Może nawet Twoje dzieci wesoło pokazywały ją sobie palcami, pragnąc podejść bliżej. Owa zielona lokomotywa z wagonikiem to właśnie Kolejka Śwarno. Jest ona cudowną atrakcją dla całej rodziny. Nie da się ukryć, że szczególnie przepadają za nią właśnie najmłodsi. Dzięki niej można przejechać dookoła całe miasto, zupełnie tak, jakby kolejka oprowadzała turystów po Zakopanem. Raz nawet prowadziła całą paradę podczas Wiosny Jazzowej. Z pewnością każdy, kto w niej uczestniczył, zapamiętał charakterystyczną lokomotywę.

Żwawa kolejka

Nazwa kolejki została wybrana nieprzypadkowo. Zdecydowanie kojarzy się ona z czymś żwawym, urokliwym i pełnym radości. W takiej właśnie atmosferze kolejka rozpoczyna swoją podróż spod Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Stamtąd wyrusza w kierunku ul. Jana Pawła II oraz Aleji 3-go Maja. Kolejnym etapem jest Rondo Kuźnickie, a dalej ul. Bronisława Czecha, przy której znajduje się słynna Wielka Krokiew. Na końcu kolejka mija ul. Orkana, ul. Ks. Stolarczyka oraz ul. Kościeliska i wraca pod Sanktuarium. Podróżni zwiedzają z kolejką około 9 kilometrową trasę. Podczas objazdu mogą podziwiać piękne widoki gór, zarysowujące się nad Zakopanem oraz liczne atrakcje turystyczne mijane po drodze. Całą trasę pokonuje się w około 40 minut.

Kolejką Śwarno można podróżować codziennie. Swoją trasę pokonuje ona niemal na okrągło od 10.00 do 18.00. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca w kolejce lub wynajęcia jej na wybrane venty (czy nawet urodziny). Kolejkę można także rezerwować grupowo. Wcześniejsze dokonanie rezerwacji to niższa cena biletu.

Tel.: +48 536 327 721

mail: kolejkaswarnostaszel@gmail.com

kolejka