Zakopane świętuje IX Światowy Dzień Śniegu

Wraz z radiową Jedynką i Polskim Radiem Dzieciom, 19 stycznia Zakopane będzie celebrować IX Światowy Dzień Śniegu.

Już w niedzielę Radiowa Jedynka i Polskie Radio Dzieciom, poprowadzą relację na żywo z Zakopanego, z wyjątkowego wydarzenia. W plenerowych studiach przy Górnej Równi Krupowej i w całym mieście, celebrowany będzie FIS World Snow Day. W ramach tego światowego święta odbędzie się akcja „Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą”. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć bezpłatnie udział w rodzinnych animacjach oraz radiowych warsztatach.

Zakopane świętuje IX Światowy Dzień Śniegu


Światowy Dzień Śniegu towarzyszy już od 9 lat zawodom sportowym. To akcja o zasięgu międzynarodowym, mająca na celu propagowanie, nie tylko sportów zimowych i zdrowej aktywności fizycznej, ale również zasad bezpieczeństwa z nimi związanych. To również część kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej „Zabierz dzieci na śnieg”. W jej działaniach uczestniczy 27 krajów, gdzie organizowanych jest blisko 60 sportowych imprez.

W czasie relacji na żywo z Zakopanego, Patryk Michalski z radiowej Jedynki, w ramach audycji „Czas pogody”, będzie między 10.00 a 12.00 w niedzielę, przekazywał słuchaczom z całej Polski, informacje z przebiegu świątecznych uroczystości. O 14.00 rozpocznie się Dziecięcy Koncert Życzeń w Polskim Radio Dzieciom. Między 15.00 a 16.00 Marta Powałowska poprowadzi audycję „Zapraszamy do stołu”. Młodzi uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach reporterskich Julii Rozbieckiej. Polskie Radio Dzieciom przewidziało specjalne niespodzianki w postaci odblaskowych kamizelek i innych atrakcyjnych, radiowych gadżetów dla dzieci, biorących udział w imprezie. Święto będzie również okazją do zapoczątkowania programu „SportLOVE Rodziny”, którego celem jest popularyzacja rodzinnej aktywności fizycznej.

Dziennikarze radiowej Jedynki będą towarzyszyć wszystkim, ważnym, sportowym imprezom, mającym miejsce w Zakopanem w tym sezonie zimowym. Zapowiadają swój udział w relacjonowaniu takich wydarzeń, jak VII Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów, czy w VI 12 h Slalomie maratonie.