Wyjątkowe Mikołajki z Radiową Jedynką w Zakopanem – wielkie otwarcie sezonu zimowego 2019

Data publikacji: 06.12.2019

7 grudnia 2019 roku, w sobotę, nastąpi uroczyste otwarcie sezonu zimowego z Radiową Jedynką w Zakopanem. Na imprezie pojawi się Święty Mikołaj, który obdaruje zebranych upominkami. W programie artystycznym przewidziano także wspólne kolędowanie oraz ubieranie choinki, która rozbłyśnie tuż po zmroku. W czasie zabaw z Jedynką pojawią się relacje na żywo ze studiów plenerowych, w których udział weźmie również zgromadzona publiczność. Wydarzenie „Magiczne Mikołajki z Jedynką” zwieńczy koncert finalistów The Voice of Poland.

Radiowa Jedynka będzie śledzić wydarzenia w Zakopanem przez całą zimę. Wszystko rozpocznie się 7 grudnia 2019 o godz. 9.00, kiedy to Roman Czejarek i Grzegorz Frątczak przeprowadzą z udziałem publiczności audycję pt. „Jedyne takie miejsce”. Zebrane przy oczku wodnym na Krupówkach osoby będą mogły wypowiedzieć się na antenie radia, jak również pozdrowić bliskich.

Drugie studio plenerowe Radiowej Jedynki powstanie na Placu Niepodległości, który przekształca się w Kulturalny Plac Niepodległości. W tym miejscu, od 7 grudnia, od godz. 11.00 będzie można wziąć udział w różnorodnych atrakcjach, takich jak m.in. pokazy widowiskowych eksperymentów, a także koncert disney’owski. W programie przewidziano również pokaz rzeźbienia w lodzie, kiermasz z regionalnymi przysmakami i rękodzielnictwem. Najmłodsi mieszkańcy Zakopanego, uczniowie szkól i przedszkolaki, zaprezentują swoje umiejętności wokalne i wspólnie zaśpiewają kolędy. Osobami, które w tym roku poprowadzą koncert będą Ula Kaczyńska i Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki. Otwarcie sezonu zimowego nastąpi wspólnie z miastem partnerskim Sopot.

7 grudnia 2019 roku o godz. 13.00 w radiowej strefie familijnej na Kulturalnym Placu Niepodległości gościć będą dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia: Roman Czejarek, Marcin Kusy, Ula Kaczyńska i Grzegorz Frątczak. Zorganizują oni quizy i konkursy z nagrodami, a delektując się gorącą herbatą odpowiedzą na pytania zadawane im przez publiczność, jak również podzielą się ciekawymi anegdotami z ich codziennej pracy w radiu. Od godz. 14.00 Marcin Kusy i Ula Kaczyńska poprowadzą audycję „Muzyczna Jedynka”. Wieczorem tego dnia rozbłysną także ozdobne iluminacje na uliczkach Zakopanego.

Program 1 Polskiego Radia będzie śledził najciekawsze imprezy w Zakopanem przez cały sezon zimowy 2019- 2020. Dziennikarze Jedynki będą relacjonować wydarzenia w czasie IX Światowego Dnia Śniegu FIS World Snow Day, czyli globalnej akcji, będącej częścią bardzo popularnej kampanii „Zabierz dzieci na śnieg”. To wydarzenie ma miejsce aż w 27 krajach. Program 1 Polskiego Radia zrelacjonuje także VI 12h Slalom Maraton oraz zmagania zawodników w czasie VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów, które odbędą się na Harendzie, Kasprowym Wierchu i Polanie Szymoszkowej.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Wyjątkowe Mikołajki z Radiową Jedynką w Zakopanem