Snowlandia Zakopane – wyjątkowe śnieżne atrakcje

Snowlandia to idealne miejsce w Zakopanem, dla wszystkich, którzy kochają śnieg i zabawy. Znajduje się tam mnóstwo śnieżnych atrakcji dla całej rodziny.

Labirynt ze śniegu i imponujące rzeźby

Zaledwie dwie minuty spacerkiem od słynnej Wielkiej Krokwi usytuowana jest Snowlandia Zakopane. Jej główną atrakcją jest największy Śnieżny Labirynt na świecie, którego powierzchnia wynosi ok. 2500 m². Wyprodukowanie sztucznego śniegu i lodu oraz zbudowanie labiryntu zajęło pracownikom około miesiąc. Wędrówka po labiryncie to niesamowite przeżycie. To jednak nie wszystko. Poza labiryntem w Snowlandii znajduje się również Śnieżna Piramida, inspirowana Wielką Piramidą w Gizie. W środku można zagubić się w tajemniczych tunelach oraz podziwiać interesujące rzeźby. W planach jest rozbudowa tej atrakcji o kolejne ciekawostki związane z Piramidą w Gizie. Niezwykłe rzeźby ze śniegu można również zobaczyć w komnatach Igloo. Poszczególne miejsca zostały połączone wydrążonymi w śniegu tunelami. Wewnątrz znajdują się dzieła artystów z Podhala oraz Słowacji. To jedna z największych tego typu budowli w całej Europie.

Atrakcje na świeżym powietrzu – tor saneczkowi i mini-zoo

Snowlandia wyposażona jest również w tor saneczkowy. To świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność fizyczną i sporty zimowe. Długość toru zjazdu to aż 200 m. Trasa jest bardzo szeroka, więc wystarczy miejsca dla każdego. Na pewno będą bawić się na nim świetnie, zarówno dzieci, jak i rodzice. Po wszystkich emocjach związanych ze zjazdami, wędrówką po labiryncie i zwiedzaniem Igloo oraz Piramidy, można wyciszyć się, obcując z cudownymi zwierzętami. Na terenie Snowlandii powstało bowiem mini-zoo, po którym można spacerować z opiekunem i bezpiecznie podchodzić do pięknych okazów zwierząt. Mini-zoo zamieszkują m.in. lis polarny oraz lis śnieżny, koza karpacka czy jastrzębie Harrisa.

Snowlandia jest otwarta przez cały tydzień. Warto ją odwiedzić i skorzystać z jej różnorodnych atrakcji.


Zobacz nowe oferty: Noclegi w Murzasichlu.

Snowlandia - labirynt w Zakopanem