Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2020 Zakopane

Już niedługo będzie miało miejsce najważniejsze wydarzenie zimowe w Zakopanem – Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 24-26 stycznia tego roku. 25 stycznia będzie można zobaczyć drużynowe zmagania, a kolejnego dnia walkę o tytuł indywidualny.

Wkrótce pod Wielką Krokwią pojawią się rzesze fanów z Polski i zagranicy. To właśnie na tej skoczni narciarskiej będą odbywały się zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Wydarzenie to, od samego początku swojego istnienia – lat 80-tych ubiegłego wieku – cieszy się ogromną popularnością. Zamiłowanie do skoków narciarskich można zauważyć szczególnie wśród mieszkańców Europy, jednak również w dalekiej Japonii jest to bardzo popularny sport. W zawodach wezmą zatem udział skoczkowie z całego świata. Zakopane szykuje się na przyjazd ogromnej ilości fanów skoków narciarskich.

Popularność tego wydarzenia jest tak duża, że bilety na nie zniknęły wkrótce po wprowadzeniu ich do sprzedaży. Zawody Pucharu Świata poprzedzone są dniem kwalifikacji, na który jednak można jeszcze nabyć wejściówkę.

Znamy już wyniki konkursu:

Już za nami Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, wielkie wydarzenie zgromadziło kilkaset tysięcy kibiców. Konkurs zakończył się zwycięstwem  naszego wspaniałego skoczka Kamila Stoch, na podium znalazł się także Dawid Kubacki, który niedawno odnosił sukces na turnieju w Bischofshofen, ósme miejsce zajął Piotr Żyła.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych chłopaków i kibicujemy w kolejnych zawodach. 

Nie przegap okazji i już dzisiaj zarezerwuj atrakcyjne noclegi w Zakopanem.


Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2020 Zakopane - kibice