Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa to wspaniałe miejsce dla osób, które kochają sporty zimowe i wypoczynek w górach. Znajdują się tam, zarówno atrakcje dla aktywnych, jak i miejsca pełnego relaksu.

Stacja Narciarska

Na Polanie Szymoszkowej znajduje się stacja narciarska, która na pewno spełni oczekiwania wielbicieli jazdy na nartach. Ze szczytu prowadzi trasa o długości 1342 m. Średnie nachylenie stoku to 20%. Zarówno poruszając się po stoku, jak i wjeżdżając na górę kolejką, można podziwiać niezwykle urokliwe widoki. To jedno z tych miejsc, z których Tatry widać najpiękniej. Do dyspozycji korzystających ze stoku oddano dwie koleje – jedną biegnącą na szczyt Gubałówki oraz drugą, zatrzymującą się w połowie stoku. Na terenie Stacji znajduje się także szkoła narciarska. Natomiast na samym dole stoku stworzono strefę dla najmłodszych, KidsPark Szymoszkowa. Tam dzieci mogą bezpiecznie korzystać z uroków gór i zdobywać pierwsze narciarskie umiejętności.

Kąpielisko Geotermalne

Polana Szymoszkowa to także Kąpielisko Geotermalne, w którym temperatura wody sięga nawet do 30°C. Kąpielisko zostało zorganizowane w sposób bardzo atrakcyjny dla gości. Na jego terenie znajduje się wypożyczalnia, boisko do siatkówki plażowej oraz karczma wyposażona w przebieralnie, ubikacje i szafki na ubrania. Atrakcję stanowią także zjeżdżalnie, w tym jedna przeznaczona dla dzieci. Odpoczynek w kąpielisku na Polanie Szymoszkowej to nie tylko relaks, ale także zdrowie. Wody termalne, które się tam znajdują, są zmineralizowane. Bogate w wapń, magnez, sód oraz potas. Warto również skorzystać z doskonałej bazy gastronomicznej na Polanie Szymoszkowej. Dla przykładu, przy górnej stacji kolejki krzesełkowej znajduje się Górska Chata. To świetna karczma widokowa, z której rozpościera się piękny krajobraz.

Pragnąc skorzystać z oferty kąpieliska, warto odwiedzić Polanę Szymoszkową w sezonie letnim. Dla wielbicieli śniegu i nart lepszym wyborem będzie podróż w sezonie zimowym. Niezależnie od pory roku – Polana Szymoszkowa jest świetnym miejscem na wypoczynek.