Pierwszy wyjazd na narty

Decydując się na wyjazd w góry, trudno nie skusić się także na szusowanie po stokach narciarskich. Pierwszy raz może być jednak, nie tylko emocjonujący, ale również niebezpieczny. Dlatego też trzeba odpowiednio się do niego przygotować.

Jak przygotować się do pierwszego wyjazdu na narty?

Przygotowując się do wyjazdu na narty, należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Pierwszym elementem są buty narciarskie, które możesz nabyć w specjalistycznym sklepie lub wypożyczyć już przy stoku. Koniecznie jednak musisz poznać wcześniej swój rozmiar narciarskiego buta. Inne ważne części garderoby, to spodnie narciarskie oraz kurtka. Ochronią Cię one, nie tylko przed zimnem, ale również przed przykrymi konsekwencjami upadków. Tę samą funkcję spełnią rękawice. Nieodzownym elementem wyposażenia początkującego narciarza jest kask, którego zadaniem jest skuteczne zabezpieczenie głowy przed urazami. Konieczne będą oczywiście także odpowiednie narty, które również możesz nabyć bądź wypożyczyć. Na pierwszy raz najlepiej sprawdzą się krótkie narty, ponieważ łatwiej jest na nich manewrować. Dobrze jest także zadbać o posiadanie właściwych kijków. Tak wyposażony możesz już ruszać na stok.

Jak nauczyć się jeździć na nartach?

Jeżeli jesteś już odpowiednio przygotowany, możesz przystąpić do nauki. Wiele osób decyduje się na samodzielne próby. Oczywiście jest to pewien sposób, jednak dla nabycia solidnych umiejętności technicznych i stuprocentowego zachowania bezpieczeństwa, lepiej skorzystać z lekcji u profesjonalnego instruktora. Jeżeli przeraża Cię indywidualna nauka i wolisz uczyć się razem z innymi, możesz zdecydować się na grupowy kurs jazdy na nartach. Praktycznie na każdym stoku organizowane są tego typu szkolenia. Nauka jazdy na nartach wymaga skupienia. Należy wykonywać wszystkie polecenia instruktora. Ucząc się samemu, trzeba zwracać uwagę na innych narciarzy, aby nie stworzyć zagrożenia dla siebie i także dla nich. Pierwsze kroki najlepiej stawiać na płaskim terenie, ewentualnie na niewielkiej górce. Pamiętaj, że Twoje pierwsze chwile na nartach, to dopiero początki i jeszcze przyjdzie czas na imponujące szusowanie po stokach.

Pierwsza jazda na nartach, to wspaniałe przeżycie. Pamiętaj jednak o solidnym przygotowaniu do niej i zachowaniu środków ostrożności, zanim wyruszysz po swoją wielką przygodę.

Jeśli szukasz łagodnych stoków dla początkujących narciarzy to dobrym wyborem będą noclegi Murzasichle lub noclegi Bukowina Tatrzańska.

Jak nauczyć się jeździć na nartach - pierwsze kroki