Najlepsze aplikacje pogodowe w góry

Korzystając z aplikacji mobilnych na wyjeździe w góry, warto przyjrzeć się także tym, które najlepiej pomogą w obserwacji warunków pogodowych. Na rynku znajduje się mnóstwo tego rodzaju aplikacji, które z nich są najlepsze?

Pogoda w górach – jak ją obserwować?

Jednym z najważniejszych czynników, które należy brać pod uwagę w czasie wycieczki w góry, jest pogoda. Ma ona ogromne znaczenie nie tylko ze względów praktycznych, ale również z uwagi na bezpieczeństwo. W jej dokładnym określeniu pomogą Ci odpowiednie aplikacje. Jedną z nich jest MeteoBlue. Aplikacja ta znajduje najbliższy naszej lokalizacji punkt (spośród 6 milionów wprowadzonych do niej miejsc) i podaje szczegółowe warunki pogodowe w tym miejscu. W ramach rejestrowanych danych pogodowych wyświetla się w niej prędkość wiatru, temperatura oraz opady. Ciekawą opcją jest możliwość sprawdzenia wysokości warstwy chmur. Dla doświadczonych podróżników będzie to informacja pomocna w określeniu ewentualnych zmian pogody. Aplikacja pokazuje również poziom sprawdzalności prognoz.

Dwie najlepsze aplikacje pogodowe

Jeżeli stawiasz na prostotę, bardzo dobrą aplikacją będzie dla Ciebie Today Weather. Można wpisać w niej wybraną lokalizację lub skorzystać z lokalizatora GPS. W interfejsie znajdują się najistotniejsze dane, takie jak temperatura, opady (ich możliwość zaistnienia), ciśnienie, widoczność, punkt rosy czy wilgotność. Today Weather jest prosta w obsłudze i zajmuje niewiele miejsca na smartfonie. Najlepszą i najbardziej popularną aplikacją pogodową jest darmowa AccuWeather. W tej aplikacji również można znaleźć wszystkie, wymienione powyżej dane. Informuje ona również o gwałtownych zjawiskach pogodowych (może wysyłać powiadomienia, np. o silnym wietrze). Co ważne, jest to rzetelne źródło informacyjne, jeżeli chodzi o pogodę i wiele aplikacji korzysta właśnie z danych podawanych przez Accu Weather.

Pamiętaj, że pogoda w górach potrafi bardzo szybko ulegać zmianom. Czasami nawet najlepsza aplikacja za nimi nie nadąży. Dlatego z rozwagą korzystaj z pomocy, jaką dają programy ją prognozujące, dostępne na Twoim smartfonie.

Sprawdź i oceń noclegi w Białce Tatrzańskiej.

Najlepsze aplikacje pogodowe w góry