Najlepsze aplikacje mobilne na wyjazd w góry

Trudno jest dzisiaj obyć się bez aplikacji mobilnych. Są one ogromnym ułatwieniem codziennych czynności. Niewiele osób wie jednak, że świetnie sprawdzą się także w trudniejszych warunkach. Sprawdźcie sami, z jakich aplikacji warto korzystać, wybierając się w Tatry.

Mapy turystyczne w aplikacjach

Jedną z najistotniejszych kwestii przy poruszaniu się po górach są dobre, aktualne mapy turystyczne. Papierowe wersje bywają zawodne, dlatego warto zastanowić się nad uzupełnianą na bieżąco aplikacją. Jedną z nich jest Mapa Turystyczna, która wyświetla poziomice i cieniowanie terenu, a także bieżącą pozycję na danym szlaku. Umożliwia ona również zaplanowanie trasy. Dzięki płatnej wersji można wyświetlać także punkty orientacyjne oraz korzystać z aplikacji offline. Ciekawą i przydatną aplikacją jest również KAMP. Jest to nawigacja z mapami w widoku 3D. Można na nich znaleźć, nie tylko szlaki turystyczne, ale również leśne ścieżki, akweny, schroniska czy drogi rowerowe. Dostęp do map w tej aplikacji jest płatny.

Aplikacje ratownicze

Odnalezienie zaginionych turystów bywa bardzo trudne. Przydatne są wówczas aplikacje mobilne, które mogą nawet uratować Twoje życie. Ochotnicze Służby Ratownicze zalecają stosowanie aplikacji Ratunek, która współgra z ich systemem powiadamiania. Służy ona do wysyłania swojej aktualnej lokalizacji oraz wzywania pomocy. Świetnym rozwiązaniem jest również aplikacja Górskie Pogotowie Ratunkowe, która pozwoli wezwać pomoc w słowackiej części Tatr. Na bieżąco aktualizuje ona także informacje o tamtejszej sytuacji lawinowej i ostrzeżeniach słowackich służb ratowniczych. Jedną z jej wyjątkowych funkcji jest możliwość wysyłania za jej pomocą światła alarmowego.

Korzystanie z solidnie wykonanych aplikacji mobilnych, to nie tylko sposób na ułatwienie sobie wędrówki po górach. To także bardzo dobra metoda na podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz uzyskanie szybkiej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku.

Ciekawe oferty noclegi Murzasichle.

Najlepsze aplikacje mobilne na wyjazd w góry