Jak wybrać sprzęt snowboardowy dla dziecka?

Wielu dzieciom narty mogą wydawać się nudne. Dużo większym zainteresowaniem cieszy się wśród nich snowboard, kojarzony z atrakcyjnymi ewolucjami na śniegu.

Jak ubrać dziecko na snowboard?

Niezależnie o tego, czy to będzie pierwsza wyprawa malucha w góry, czy Twoja pociecha jest już weteranem stoków, musisz zadbać o odpowiedni strój dla niej. Kwestia jest dużo łatwiejsza, jeśli Twoje dziecko przechodzi z nart na snowboard – wówczas masz już podstawowe elementy stroju, które na niego pasują. Tak czy inaczej, dziecko musi mieć spodnie ochronne oraz właściwą kurtkę narciarską. Wszystko to ma na celu zapewnienie jego ciału odpowiedniej cyrkulacji powietrza, swobody ruchów i ochrony przed wyziębieniem. Taką samą funkcję spełnią specjalistyczne skarpety. Zakładanie dziecku kilku par skarpet lub bardzo grubych, wełnianych skarpetek jest bardzo złym pomysłem. Nóżka malucha spoci się i nie będzie właściwie chroniona. Specjalne skarpetki są cienkie, bardzo ciepłe i oddychające. To one najlepiej wpasują się w profesjonalne buty snowboardowe. Obuwie tego rodzaju musi mieć miękki flex. Rozmiar powinien zostać wybrany bardzo starannie, dlatego warto poprosić o pomoc sprzedawcę w dobrym sklepie sportowym.

Snowboard dla dziecka i dodatkowe akcesoria

Oczywiście dziecko musi mieć deskę snowboardową. Koniecznie musi posiadać ona odpowiedni rozmiar. Tabele rozmiarów można znaleźć w sieci oraz w niektórych sklepach. Ogólna zasada jest jednak taka, że deska nie powinna sięgać malcowi wyżej niż do brody, ale też nie niżej niż do ramienia. Istotna jest także odpowiednia szerokość. Nóżki dziecka (ubrane już w buty narciarskie) nie mogą wystawać z deski, ale też nie mogą zostać przez nią „pochłonięte”. Deski snowboardowe mają także określoną miękkość. Naukę balansowania własnym ciałem najlepiej jest zacząć od deski, jak najbardziej miękkiej. Bardzo ważny jest również rodzaj tworzywa, z którego powstał rdzeń deski, ponieważ to on odpowiada za jej wagę. Najlżejsze będą deski z rdzeniem stworzonym z pianki, a najcięższe te drewniane. Dla dziecka najlepszym wyborem będzie oczywiście piankowy rdzeń, należy jednak pamiętać, że jest to jednocześnie najmniej trwały materiał. Ważne będą także wiązania na buty. Dopasujcie je do rozmiaru obuwia na snowboard, aby dziecko czuło się w nim stabilnie i swobodnie. Na koniec zapewnijcie dziecku także solidne rękawice, gogle oraz kask.

Teraz już wiecie, jak wybrać sprzęt snowboardowy dla dziecka, by dać mu radość i jednocześnie zadbać o jego bezpieczeństwo.

Dziecko na snowboardzie