Jak chronić skórę w górach?

Górskie wędrówki wiążą się z intensywną ekspozycją skóry na promieniowanie UVA i UVB. Niezależnie od rodzaju karnacji, należy zadbać o odpowiednią ochronę miejsc narażonych na poparzenia słoneczne. W tym celu przyda się dobry krem.

Niezabezpieczona w żaden sposób skóra, która została wystawiona na silne promieniowanie słoneczne, reaguje rumieniem, a także pojawieniem się oparzeń słonecznych. Sposobem na uniknięcie przykrych pamiątek z pobytu na górskich szlakach jest wybór odpowiedniego kremu z filtrem UV. Można zdecydować się na produkty stworzone dla osób wyczynowo uprawiających górskie wędrówki i alpinistów. Jednym z tego typu kosmetyków ochronnych jest krem firmy Manaslu z serii Outdoor z filtrem 50 SPF. To specjalistyczny krem ochronny, który nie spływa ze skóry pod wpływem potu, wody czy intensywnego pocierania dłońmi. Jego bogata formuła zawiera filtry naturalne i syntetyczne, które doskonale odbijają promieniowanie UVA, UVB i UVC.

Krem górski, który pomoże zabezpieczyć skórę przed ryzykiem jej poparzenia

Doskonałym kosmetykiem, który chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi jest także produkt firmy Alpen. To linia wyrobów dedykowanych alpinistom i osobom uprawiającym sporty górskie. Wśród zróżnicowanej gamy tego rodzaju kosmetyków można znaleźć również pomadki ochronne do ust, a także kremy z filtrami od 20 do 50+ SPF. Seria Mountain Cream jest polecana na każdą porę roku, ponieważ odżywcza i odpowiednio skomponowana formuła tych specyfików, pozwala zabezpieczyć skórę przed wiatrem, mrozem i szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Produkt ten wyróżnia bardzo lekka konsystencja i duża wydajność. Dlatego też doskonale nadaje się on, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zawartość wygodnej w użyciu tubki starcza na wiele aplikacji. Krem można nakładać na całe ciało lub jego odsłonięte partie, m.in. twarz, dłonie, ramiona, szyję, dekolt, plecy czy nogi. To kosmetyk odporny na ścieranie. Przeznaczony do długotrwałego przebywania na słońcu, bez potrzeby pamiętania o ponownym nałożeniu warstwy produktu na skórę. 

Ochrona skóry w górach, gdzie operacja słońca jest wyjątkowo silna, wymaga zastosowania odpowiedniego kremu. Dlatego warto skorzystać z szerokiej gamy kremów dla sportowców, typu Mountain. 

krem z filtrem, słońce