Gadżety na kilkudniowy biwak

Masz zamiar urządzić sobie biwak w czasie letniej, górskiej wędrówki, ale nie wiesz co zabrać ze sobą pod namiot? Oto kilka przedmiotów, które z pewnością przydadzą Ci się w czasie takiej wyprawy.

Jedzenie i picie na biwaku

Wiadomo, że zatrzymując się gdzieś na tzw. jedną noc, Ty i Twoi współtowarzysze zadowolicie się suchym prowiantem i ewentualnie kiełbaską z ogniska. Jednak w czasie dłuższej wyprawy mogłoby to być nie tylko męczące, ale również niezdrowe. Niezbędnym elementem będzie oczywiście kuchenka turystyczna. Modele są różne, od tych na gaz, aż po czerpiące energię ze słońca. Rozpalanie ogniska to jedna z najczęstszych czynności na biwaku, dlatego warto wziąć ze sobą wodoodporne zapałki lub outdoorową zapalniczkę na gaz. Przydatne będą również naczynia turystyczne oraz lekki, składany grill turystyczny. Warto także zaopatrzyć się w mały czajnik turystyczny, dzięki któremu zawsze będziesz mieć dostęp do wrzątku. Ważne jest także źródło wody zdatnej do picia. Z pomocą przyjdzie filtr turystyczny oraz pojemniki na wodę, które pozwolą zrobić odpowiednie zapasy.

Higiena i udogodnienia pod namiotem

Jeżeli planujesz przez wiele dni biwakować w miejscu, w którym nie ma dostępu do sanitariatów, z pewnością dużym udogodnieniem będzie dla Ciebie prysznic turystyczny na baterie solarne. Pamiętaj, by wraz z nim zainwestować w biodegradowalny środek czystości, ponieważ zwykły szampon bardzo zaszkodzi przyrodzie. Dla zapewniania sobie komfortu warto zabrać meble kempingowe. Ich różnorodność na rynku jest bardzo duża. Pod namiotem nie trzeba zatem rezygnować z krzeseł, stołu czy nawet foteli. Producenci mebli kempingowych dbają o to, by były one lekkie i nie zajmowały dużo miejsca po złożeniu. Bardzo przydatna będzie także lampka turystyczna. Dzięki niej będziesz mógł siedzieć do późnej nocy bez konieczności rozpalania ogniska.

Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, ale niekoniecznie jesteś zapalonym survivalowcem, z pewnością wymienione gadżety są stworzone właśnie dla Ciebie.


Biwak w górach