Apteczka turystyczna

Pakując się na wymarzony urlop w góry, pamiętaj o zabraniu apteczki turystycznej, która powinna być podstawowym elementem wyposażenia na każdą wędrówkę. Wybierając się na górską wycieczkę, szczególnie ważne jest by zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie.

Nieprzewidywalna natura oraz złośliwość rzeczy martwych, mogą zaskakiwać w nieoczekiwanych momentach, szczególnie w czasie wycieczek. Dlatego też planując wyprawę w góry warto zabrać do plecaka pakiet podstawowych medykamentów i akcesoriów do opatrywania, by w sytuacji nagłego incydentu móc udzielić innym lub sobie pomocy. Ważne jest, by nie bagatelizować tej rady!

Apteczka turystyczna – niezbędnik w czasie każdej górskiej wyprawy

Podstawowe wyposażenie apteczki turystycznej nie jest skomplikowane ani kosztowne. Można je umieścić w zwykłej kosmetyczce lub pudełku śniadaniowym. Kompletna apteczka turystyczna, to taka która ma w swoim wnętrzu uniwersalne leki i opatrunki, pomocne w momencie kontuzji lub złego samopoczucia. Pudełko sanitarne powinno zawierać: środki opatrunkowe, maseczkę, rękawiczki, bandaż elastyczny, nożyczki, gazę, pęsetę, lek przeciwzapalny, wodę utlenioną, żel antybakteryjny oraz maść na ukąszenia. Jeśli szykujesz się na długie wędrówki w słońcu, koniecznie zapakuj także krem z filtrem. Tak skompletowany zestaw może posłużyć wielokrotnie, lecz należy pamiętać o terminie ważności lekarstw i uzupełnianiu braków. Wybieraj do swojej apteczki tylko sprawdzone leki. Na szlaku górskim nie ma miejsca na zaniedbania - upewnij się wcześniej czy Twój zestaw pierwszej pomocy zawiera wszystkie, niezbędne składniki i czy nie są one przeterminowane.

Spersonalizowana apteczka – gwarancja Twojego bezpieczeństwa i Twoich towarzyszy wędrówki.

Gdy wybierasz się z bliskimi na wędrówkę górską, przeanalizuj predyspozycje fizyczne swoich kompanów. Na tej podstawie przygotuj zawartość swojej apteczki. Poprawi to komfort wyprawy i będzie gwarancją sprawnego ratunku w razie nieoczekiwanych sytuacji w miejscach trudno dostępnych dla służb medycznych. Jeśli wybierasz się z małym dzieckiem, pamiętaj, że po bolesnym otarciu kolana lub upadku, sytuację uratuje kolorowy plaster z motywami z bajek. Osoby chorujące przewlekle muszą bezwzględnie pamiętać o zabraniu swoich leków w trasę. Należy zawsze mieć na uwadze, że przed podaniem jakiegoś leku poszkodowanej osobie, należy ustalić najpierw czy nie jest ona na niego uczulona. Istotną zasadą jest niepodawanie medykamentów osobom nieprzytomnym oraz pod wpływem alkoholu. Znajomość zasad pierwszej pomocy oraz odpowiednio wyposażona apteczka, to gwarancja spokojnej wędrówki i bezpieczeństwa. Na rynku medycznym dostępny jest bogaty wybór apteczek turystycznych. Możesz jednak skompletować jej zawartość samodzielnie lub skorzystać z gotowych zestawów, sprzedawanych w sklepach outdoorowych i aptekach.

Apteczka turystyczna