Akwanarium Zakopane- Podwodny Świat

Zakopane zazwyczaj kojarzy się wyłącznie z górami. Tymczasem, miasto to jest bogate także w inne atrakcje. Jedną z nich jest Akwanarium Podwodny Świat Zakopane, znajdujące się w pobliżu ulicy Powstańców Śląskich.

Wyjątkowość tego miejsca wiąże się z tym, że jest to największe akwanarium ryb słodkowodnych w Polsce. Można tam odbyć fascynującą wizytę podziwiając rodzime gatunki ryb oraz różnorodnych okazów z odległej Amazonii. Oprócz nich można podziwiać również żółwia błotnego (który jest gatunkiem zagrożonym), kraby, muszle, ślimaki oraz piękne rośliny wodne. Przestrzeń wystawiennicza została podzielona zgodnie z systematyką panującą w faunie i florze, właściwą dla krajowych wód śródlądowych. Ponadto, jest ona połączona w taki sposób, by obrazowała przepływ rzeki i ukazywała wielobarwność życia na jej różnych odcinkach i głębokościach. To fenomenalny sposób na naukę poprzez rozrywkę. Jedną z największych atrakcji Akwanarium Zakopane jest 14-metrowy zbiornik o pojemności 40 000 litrów. Można w nim podziwiać ponad 200 gatunków ryb. Obserwowanie ich przez specjalnie przygotowany panel ze szkła akrylowego daje wrażenie uczestniczenia w życiu ich naturalnego środowiska. Zobacz na własne oczy zwyczaje pstrągów, węgorzy, linów kolorowe, sumów albinosów i wielu innych przedstawicieli podwodnego świata.

Akwanarium Podwodny Świat Zakopane dla odwiedzających jest otwarte codziennie od godziny 10 do 18. Można je zwiedzać zarówno indywidualnie, jak i w grupie zorganizowanej.Zakopane, ul. Ubocz 3 B

+48 884 977 428

podwodnyswiatzakopane@gmail.com

www.podwodnyswiatzakopane.pl

Akwanarium Zakopane- Podwodny Świat